Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségivel kapcsolatos...

Érettségivel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Elso kérdés: menmyire nehez egy média érettségi?



Második: Jelenleg egyetemista vagyok, de abbahagyom a mostani szakot. Szóval van matek,magyar,tori, 2nyelv, info érettségim. Ha pl emelteznek toribol, akkor az felulirna a középszintűm, vagy en dönthetem el jelentkezésnel melyik a kedvezobb?



2018. szept. 19. 16:36
 1/1 anonim válasza:

1. Erre nem tudom a választ.

2. Felteszem a felsorolt érettségiid közép szintűek. Amennyiben olyan szakra akarsz jelentkezni amely megkövetel egy emelt érettségit, úgy mindenképp az adott emelt törit fogja a renszer számolni. Ha azonban nem kér emeltet a szak, akkor a legkedvezőbb tantárgyakat veszi figyelembe a pontszamitasnal. Azt hogy melyik szak milyen tárgyakból fogad el érettségit, a felvi.hu-n nézheted meg illetve egyes egyedének honlapján is kinn van.

Konkrét példával: Tegyük fel van egy 90%os közép törid. A többi mind alacsonyabb. Írsz egy kicsit 80%os emelt törit. Ha az egyetemre kellemelt érettségi akkor mindenképp a 80%-odat számolják, de q tpbbletppntokhoz kapsz 50et az emelt miatt. Ha nem kell az emelt az egyetemhez akkor a legjobb eredményeid nézik, vagyis a 90es közép törid lesz a mérvadó.

2018. szept. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!