Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a műszaki...

Mennyire nehéz a műszaki menedzser alapszak? És mennyire nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
Elvileg a szak 50% műszaki , másik fele pedig gazdasági órákból áll. Ebből eredően érdekelne , hogy az emberek hány százaléka végzi el időben , illetve mennyire nehéz csúszni , vagy kibukni.

2018. szept. 27. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Emberfuggo illetve elhatarozas kerdese. Mindent el lehet vegezni csuszas nelkul ha nem vagy blfsz es tanulsz lelkiismeretesen.
2018. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

De könyörgöm: miért pont műszaki menedzser?!


Egy komolyabb műszakival vagy egy komolyabb gazdasági diplomával többet érnél.... Minden nehéz, akkor már érje meg szenvedni!

2018. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Ahogyan az utolsó mondja: biztosan nehezebb, mint amennyit megér! A végén nem leszel se közgazdász, se mérnök, így nagyjából az értékesítő, esetleg projekt menedzser amit tudsz csinálni vele (de ezeket tudják a mérnökök és közgazdászok is).


Nem lenne szabad műszaki menedzser szakot csak másoddiplomaként meghirdetni.

2018. szept. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Nincs benne semmi nehézség, rosszabb képességűek is elvégzik.

Ennek megfelelően elhelyezkedni sem nagyon lehet vele.Max akkor jöhet jól, ha már van egy rendes mérnöki diplomád, és ezt meg utána csinálnád meg. (Sok tárgyat uis. el lehet fogadtatni).


De önállóan nem ér semmit...

2018. szept. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vodafonelive ***** válasza:
13%

Lényegében ugyan azokat tanulod, mint egy gépészmérnök, maximum 2-3-al több gazdasági tantárggyal megdobva, illetve pár műszakis tárgyat egybeolvasztva. A végén sajnos nem leszel vele mérnök, ettől függetlenül lesz álláspd és nem minimál bérért fogsz gürizni, feljebb is léphetsz de a munkáltató simán elküldhetne Téged egy műszaki alap vagy mesterképzésre.

Az, hogy mennyire nehéz kibukni és mennyi ember végzi el időben az csak rajtad áll, de el lehet végezni szép létszámban, az biztos.

2018. szept. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Lényegében ugyan azokat tanulod, mint egy gépészmérnök,"

,

Ez egy óriási tévedés, azt a szintet meg sem közelíti... Csomó szaktárgy nincs egy rendes mérnökihez képest, ami meg van, az is csak egy leegyszerűsített kivitelben (kevesebb tananyag,kisebb követelmény).

2018. szept. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is kíváncsi lennék, mit szólna egy gépészeti kérdéshez egy műmenedzser! :D
2018. szept. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Olyan nehez mint egy gepeszmernok ezen rohadt jot nevettem xd. Muszaki menedzsernek annyi koze van egy mernokhoz, mint egy takaritonak egy igazgatohoz... Volt egyetemen muszaki menedzseres kolitarsam. Fele annyi oraja se volt mint nekem, egesz nap raert, es a "muszaki" targyai olyan melyrehatoak voltak, hogy IQ-bol megoldja aki nem sik hulye. Remelem aki gepeszmernokkel egy szintre sorolja csak unatkozott :D
2018. szept. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vodafonelive ***** válasza:
Szerintem itt senki sem írta, hogy ugyan olyan nehéz, csak maga a képzésükben a tantárgyaik a gépészmérnökivel egyeznek meg a legjobban, mert tanulnak 3D tervezést, mechanikákat, elektrotechnikát/elektronikát, matekot, műszaki rajzolást. Lehet valamibe belenyalnak, de tény és való, hogy nem abban a mélységben. Végzést követően meg igen is el tudnak helyezkedni és kaphatnak egész szép kezdő fizetést is. (és nem védeni akarom a műmenedzsereket, mert jómagam gépész vagyok, de én ezt látom, hogy nem szenvednek munka hiányában)
2018. szept. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

akkor miert van az, hogy en mernokkent nem tudok talalni egy rohadt projektmenedzseri allast, mert mindenhova "tul technikai" a profilom (persze hogy az sszatokmeg ha egyszer sose volt lehetosegem mast csinalni)?

bme vegyeszmernoki voros diplomaval es tiz evvel vegzes utan se vagyok fonok csak egy beosztott egy irodaban :(

menedzsernek ugyanis csak olyat vesznek fel, akinek mar van menedzseri tapasztalata. kossz..

2018. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!