Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Majsai autósiskoláról (Bp....

Majsai autósiskoláról (Bp. Dési Huber u. ) vélemény? Targoncavezetői képzésük milyen?

Figyelt kérdés

Aki végzett már itt vagy akinek ismerőse ide járt targoncás tanfolyamra, az milyen tapasztalatokkal gazdagodott?


Mennyire gyakorlatorientált a targoncás képzésük?


Meg lehet tanulni targoncázni itt annak is, aki előtte még soha nem ült targoncán?



2018. okt. 18. 20:05
 1/3 anonim válasza:

Helló!

Én itt vizsgáztam mind 3 kategóriára, de eleve úgy mentem oda, hogy a tudás megvolt már, nekem csak a papírok kellettek. Megtanulni egyáltal nem fogsz. Kivéve ha van otthon targoncád amit kétlek. Ezt nem lehet tanulni, vagy érzed vagy nem. Munkahelyen van a legnagyobb esélyed elsajátítani az egészet. Magáról a képzésről csak pozitívan lehet beszélni, rendes, segítőkész emberek dolgoznak ott. Hétköznap van elméleti oktatás, hétvégén pedig a gyakorlat. De ne úgy képzeld el, hogy egyesével személyenként foglalkoznak mindenkivel, ez nem egy B kategóriás jogsi. Föl emelsz egy pár raklapot, majd át teszed egy másik kupacra és kész.

2018. nov. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia, 1-es válaszoló! Köszi! :)


"Megtanulni egyáltalán nem fogsz. Kivéve ha van otthon targoncád amit kétlek."


Na, EZ AZ!


Látod, pont erre voltam kíváncsi és pont ettől tartottam illetve erre számítottam....:(


Tudod, alap esetben szerintem az ember azért fizet egy rakat pénzt és azért iratkozik be tanfolyamra, hogy OTT tanulja meg és a pénzéért OTT kapja meg azt, amiért odament.


De sajnos mindenütt ez megy manapság, hogy már úgy kell eleve odamenni, hogy az ember tudja a szakmát és csak a papírért fizet (meg oldja meg magának a gyakorlatot, ahogy tudja), de könyörgöm: mi van azokkal, akik szeretnének megtanulni, és azért, hogy aztán legyen munkahelyük?!


Szóval előbb vegyen mindenki magának otthonra egy vagy több típusú targoncát vagy keressen olyan munkahelyet, ahol papír és tudás nélkül targoncázhat és engedik targoncázni...(btw nem szabályellenes ez így és pláne nem balesetveszélyes?!), hogy aztán elmehessen targoncás suliba megszerezni a jogsit.


Én ezeket a papírgyártó "iskolákat, tanfolyamokat" úgy bezáratnám, mint a pinty!

Vagy akkor a hirdetésben írják ki őszintén, hogy nálunk nem fogsz megtanulni targoncázni, de ha már tudsz, akkor gyere nyugodtan és adunk papírt is róla.


Hát persze, hogy szuper a képzés annak, aki már tudja...!


Most már értem, hogy miért keresnek ennyi targoncavezetőt mindenhová, mert nincs egy normális suli, egy normális képzés, egy rendes tanfolyam, ahol igenis mindenkivel egyenként és órákat, napokat, heteket gyakorolva/gyakoroltatva különböző feladatokat, fogásokat szituációkat stb, igenis, mint a B-kategóriás jogsinál, mert ez is egy vezetői engedély ugye.... VAGY NEM?!


Sokan fizetnének inkább többet, csak minőségi oktatást és főleg: magas óraszámú GYAKORLATOT kapjanak érte, mert az elméletet önállóan is el lehet olvasni, de megtanulni vezetni sajnos nem megy könyvből.


Na, tessék, itt a piaci rés, amire egy képzőhely vállalkozhatna - egyedülálló lenne a piacon...!


Tanulj nálunk targoncázni és garantáljuk, hogy nem csak két raklapot fogsz megmozgatni 2 perc alatt a tanfolyam összidején! - Na, ilyen kellene!


Értem én, hogy érzék is kell hozzá, na de könyörgöm, hogy a f..ba legyen valakiből jó targoncás, ha már a képzés is egy rakat f.s annak, aki előtte még soha nem is ült targoncán?!


Szemét világ!

2018. nov. 15. 16:07
 3/3 anonim válasza:
Nagyjából egyetértek veled. Viszont sok olyan ember is van akinek nem szabadna/szabadott volna engedélyt adni ezekre a gépekre. Óriási károkat lehet vele okozni, és akár a saját lelki ismeretednek is árthatsz vele. Röviden annyit mondanék még, hogy azért van annyi állás mert az emberek utálnak 3 műszakban vagy folyamatos műszakban (12 órában) dolgozni. Kevés olyan hely van ami kiszámítható, nincsen hétvégi munkavégzés, megbecsülnek, bevan jelentve teljesen a béred stb.. Sok befolyásoló tényező van. De sok sikert neked, ha nem sikerül megtanulni akkor keress vmi olyan helyet ahová pályakezdők is mehetnek, ott biztosan lehet esélyed. Én pl. 2 olyan srácot megtanítottam rövid idő alatt akik életükben nem látták még ilyen gépeket. Mutattam a feladatot, utána próbálkoztak. Egy tanfolyamon nincs lehetőség éles helyzeteket gyakorolni. Hol tanulsz meg kamiont, vagy emeletes kamiont rakodni oldalról? Csak is egy melóhelyen lehet.
2018. nov. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!