Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik magyarorszá...

Szerintetek melyik magyarországi egyetemen érdemes jogot tanulni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 21. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Mikor fogják már fel az emberek, hogy maga az egyetem csak másodlagos azt tekintve, hogy mennyire leszel jó szakember.

Az mind rajtad fog múlni, hogy mennyit tanulsz, mennyire használod ki a lehetőségeket és mennyire leszel szorgalmas. Mindenhol vannak jó és rossz tanárok... mindenkinek mások a céljai, szóval először ezeket kéne megválaszolni.


Én szimplán azt választanám, amelyik messzebb van, hogy kiszakadjak a hétköznapi környezetemből.

Emellett ha cél az, hogy tényleg nagyon jó legyél akkor a legjobb programokkal/tehetség képzéssel kecsegtető intézményt választanám.


De ez megint nagyon egyénfüggő. El ne hidd, hogy mindenki profi lesz... s 99%-ban nem a tanáron múlik.

2018. okt. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1. Ez természetes. Aki tanulni akar, az tanul.

Csupán tanácstalan vagyok. Pici faluból indulnék a nagyvilágba. Itt nincs igazán baráti kör, szórakozási lehetőség, iskolák, őszintén olyan mintha a világ végén lennék. Városi ismerőseim minden egyetemről mondanak jót és rosszat is, nekem pedig nincs tapasztalatom velük. A nyiltnapokon pedig mindenki a legjobb oldalát mutatja, ezért érdekelne minél több ember véleménye, hogy kinek mi vált be. Természetesen nem szeretnék a falumhoz nagyon közel maradni, szeretnék “világot” látni, barátkozni és tanulni.

2018. okt. 21. 21:51
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Budapesti ELTE vagy Pécs.
2018. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Először azt kéne kitalálnod melyik városba akarsz menni :D Nézegesd meg a képeket, ha van lehetőséged utazz el. ELTE a legelismertebb,de nem annyira hallgatóbarát. Ha pestre mennél én vagy az ELTE-t vagy a Pázmany javasolnam.Vidéki egyetemek közül talán az SZTE a legjobb, de ez tenyleg elég személyes vélemény. Olvasgass a neten fórumokat, rangsorokat, nézd meg az egyetemi Campusokat ,városokat és tudni fogod melyik tetszik a legjobban :)
2018. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is hasonló döntés előtt állok, de nem igazán szeretnék Budapestre menni, anyagi okok miatt. De ha vidéki egyetemen diplomázom gondolom jó nagy hátrányban leszek, ha esetleg valamely fővárosi intézménynél szeretnék dolgozni.


Egyébként ha fővárosi egyetem akkor Pázmány, vidékiek közül talán Szegeden, Pécsett és Miskolcon vannak nagyobb múltú jogi karok.

2018. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Ha van kedved irj egy üzenetet:)

2018. okt. 26. 17:11
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha vidéki jogi kar a cél, akkor Szeged egy jó választás. Ha fővaros, akkor ELTE vagy Pázmány. ELTE-t vagy valaki szereti vagy utálja a módszerei miatt, nekem nem volt vele problémám, de kell egy jó idegrendszer hozzá és kitartás.

A fővárosban végzett jogászok az esetek 90%-ban itt is terveznek maradni, akkor is ha vidéki az illető, mivel a nagyobb, híresebb nemzetközi irodák, cégek stb. itt vannak, sokan már egyetem mellett is ott gyakornokoskodnak és a végzés után ott is kezdenek el dolgozni, kiépítenek egy kapcsolatrendszert addigra. Én azt vettem észre egyébként, hogy akik ELTE-n végeztünk, mind Bp-n maradtunk, ellenben aki vidéken végzett, vidéken is maradt utána.

2018. okt. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2018. okt. 28. 09:50
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, majd írd meg, hogy döntöttél. :D Én anyagi okok miatt nem engedhetem meg, hogy a fővárosban tanuljak. Az egyetlen ottani, szimpatikus egyetem a Pázmány, de annak meg ha jól tudom már csak Piliscsabán van kolija, kevés felvehető lakóval. De amúgy sem szeretnék többet kolis lenni, inkább egy kis albérletet szeretnék, ha kell, elég egy szoba is, azt sem bánom, ha össze kell költöznöm mással, csak ne egy szobában legyünk 3-an. Szóval szerintem mérlegelj mellékes szempontokat is, mint például a lakhatás, családias közösség ahol mindenkit ismersz, vagy rengeteg hallgató stb...


Én mondjuk dolgoznék Budapesten, sokkal több a munkalehetőség és a fizetés is, de nem tudom, vidékiként mennyi esélyem van egyetem után felkerülni. Kiadják az elit ELTE-PPKE vonalnak a munkákat és utána ami marad?

2018. okt. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Több vidéken végzett ügyvéd is nyitott irodát már Budapesten, ők többször vidéken végzett jogászokat vesznek fel, mivel a saját Alma Materjükhöz húz a szívük.

Ezzel szemben azonban Pesten végzett jogászok azért indulhatnak nagyobb előnnyel, mivel az esetek nagyobb részében Pázmányon, ELTE-n végzett jogászok dolgoznak Budapesten, oktatnak az egyetemen stb. ezen egyetemek képzésével, annak minőségével tisztában vannak. Ha belegondolsz, egy tavaszi félévben kb. 500-600 jogász végez csak Budapesten és akkor még lehet keveset is mondtam, nagy a versengés a helyekért Budapesten, a munkaadó legtöbb esetben nézi is hogy ki hol végzett, nyelvtudás, külföldi tapasztalat, szakkolégium stb. van-e, vidéken azért nem ekkora a verseny, ahogy ismerőseimtől hallottam.

A kezdő jogászok fizetése nem akkora nagy Budapesten, mint gondolnád, bár a szórás is egész nagy, de bruttó 200-300-nál többet nem igazán adnak kezdőnek, viszont sokkal drágább a megélhetés, mint vidéken, tehát nem biztos, hogy jobb körülmények között élnél vidéken végzett, kezdő jogászként Budapesten.

2018. okt. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!