Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ingyenes okj-s kepzesek...

Az ingyenes okj-s kepzesek miert tartanak évekig?

Figyelt kérdés
Ugye el lehet vegezni ket okj-s kepzest ingyen de csak kozepiskolaban. Na most ezek 2-3 eves szakmak es ha mondjuk estin csinalom akkor hetente 2-3 szor kell bejarni. Na most ez kinek jo?? Mert en ismerek embereket akik jartak ilyen sulikb es delutan 14 oratol volt nekik tanitas estig heti haromszor. Ez kinek jo? Ha valakinek munkahelye van az ugyse tud bejarni egy ilyen suliba. Ez max a nagyon fiataloknak jo akit mondjuk kivagtak nappalirol akkor meg be tud iratkozni egy ilyen szarsagra es kap csaladit meg diakot. A tanfokyamok meg termeszetesen fizetosek sok szazezer forint. Meg ott nem is tanitanak normalisan en szereztem okj-s bizonyitvanyt tanfolyamon keresztul a munkaugyi fizette de semmire nem jo mivel nem tanultuk meg a szakmat normalisan. Akkor megis mire verik magukat ennyire?? Hogy itt van lehetoseg barkinek ingyen tanulni. Van de hogy. A 3 eves kepzeseket meg am is hosszunak tartom.

2018. okt. 31. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a mai világ.. Ha nincs gyakorlata az embernek meg kellő szakmai tapasztalata, lehet robotolni meg retek segéd munkára menni... Én is most vagyok ott, hogy suli vége fele kíváncsi leszek mi sül ki belőle, vagy hogy egyáltalán szóba állnak e velem vagy mehetek kitudja hová nulla tapasztalattal :D De én úgy vagyok a mostani helyzettel, hogy ide manapság nagy kategóriás jogsi kell C, D, vagy E + rá PÁV meg GKI vizsga azt nyerő ügye van az embernek, mert még mindig jobb mint 12 órába sz**ni egy gyárba, vagy ilyen utolsó mocs**ék alja retek munkára menni ahol csak kihasználják az embert.
2018. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Idén érettségizem, ezután megyek át szakmunkásba, szakmát akarok tanulni.

Nincs lehetőségem nappali tagozatra, mindenhol néztem már, de egyszerűen nincs ilyen opció, ha elmúltam 18 és szakmát akarok, akkor marad a heti 3 napos esti képzés+a megyémben nem is tudok ilyen szakmát tanulni, úgyhogy az ország másik felébe megyek majd tanulni. Ott meg kollégium kell, de kérdéses,hogy így felvesznek-e. Albérletre nincs pénzem.

Bonyolult az egész. Hülyeségnek tartom én is.

2018. nov. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2: hogy érted, hogy 18 év felett nincs lehetőség nappalira??? Milyen szakmát akarsz tanulni?
2018. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, meg még

van gyakorlat is

2019. jan. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!