Nekem jár a TB?

Figyelt kérdés

Eddig nappali gimnáziumban jártam, de novembertől átiratkoztam levelezőre kényelmi szempontból.

A nappalis diákigazolványom megmaradt és nem igényeltem a levelezős diákigazolványt.

Az lenne a kérdésem, hogy levelezősként kapom a TB-t? (Dolgozni nem fogok suli mellett, mert érettségi előtt állok)



2018. nov. 5. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem jár, magadnak kellene fizetni. 7320 Ft havonta. Ha nem fizeted utólag az elmaradt összeget behajtja a NAV.


Lásd törvényben:

[link]

"Egészségügyi szolgáltatásra jogosultak

16. § * (1) Egészségügyi szolgáltatásra jogosult - az e törvény szerint biztosított, illetőleg a 13. § szerint egészségügyi szolgáltatásra jogosult személyeken túl - az, aki

...

"i) * a köznevelésről szóló törvény hatálya alá tartozó nappali rendszerű iskolai oktatás keretében vagy nappali oktatás munkarendje szerinti köznevelési intézményben, továbbá a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytató nagykorú magyar állampolgár, menekült, oltalmazott, valamint az a külföldi állampolgár, aki nemzetközi szerződés vagy az oktatásért, a külügyekért felelős miniszter által adományozott ösztöndíj alapján létesített tanulói, hallgatói jogviszonyban áll, továbbá az a szomszédos államokban élő magyarokról szóló törvény hatálya alá tartozó személy, aki a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében államilag támogatott, vagy magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzési formában hallgatói jogviszonyban áll,"


[link]

2018. nov. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

A nappalis diákod nem érvényes, mivel te már levelezős vagy.

A levelezősöknek nem járnak a diákkedvezmények és nem TB biztosítottak,mivel ezt a fajta képzést azoknak találták ki, akik munka mellett dolgoznak.

2018. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

#2 vagyok.

Jav.: munka mellett tanulnak


Ezt akartam írni.

2018. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Annyit tennék még hozzá az előttem szólókhoz, hogy okt. 31 után van 45 nap türelmi időszak, amíg nem kell TB-t fizetned.
2018. nov. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A nappalis diákigazolvány mostani használata mostani használata még nem törvénysértő, de eszedbe se jusson rá matricát "szerezni"...

[link]

2018. nov. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Levelezőn nem jár TB. Azt neked szükséges megfizetned! A diákod október 31-én lejárt. Javaslom az újat, bár nem sok kedvezményt ad egy levelezős, de legalább a otthonod-suli-otthonod útra utazási kedvezményt!
2018. nov. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A suliban azt mondták, hogy a munkaügyön kell kérnem egy papírt és állítólag a TB ezzel meg van oldva, ha a suli aláírja.
2018. nov. 12. 13:41
 8/10 anonim ***** válasza:

A TB-t vkinek ki kell fizetnie. Ha a sulid ezt vállalja, akkor ők fizetik. Egyéb esetben, ha nincs munkaviszonyod, mert akkor a munkáltató, neked kéne megfizetni.

De ha a sulidban ez "jár" az oktatashoz az csak le van írva vhova, nem?!

2018. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A tanulói jogviszonyból eredő kedvezményekre (diákigazolvány, iskoláztatási támogatás) – a mindenkori hatályos jogszabályoknak megfelelő mértékben – a felnőttoktatás tanulói is jogosultak. A diákigazolvány azonban csak az iskola és a lakóhely közötti közlekedésre jogosít, egyéb kedvezményekre nem. Ha a tanuló iskoláztatási támogatást kap és a tanév során kimarad az iskolából, tanulói jogviszonyának megszűnéséről köteles értesíteni az Egészségbiztosítási Pénztárt. A jogtalanul felvett iskoláztatási támogatást a Pénztár visszaköveteli.



Konkrétan ennyi van leírva.

2018. nov. 12. 19:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!