Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell december 1-én és...

Miért kell december 1-én és 15-én szombaton iskolába menni?

Figyelt kérdés
Miért kell ledolgozni a december 24-ét és 31-ét, amikor amúgy is téli szünet van?
2018. nov. 30. 07:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Logikailag nem kell, ez az ész nélküli adminisztráció.
2018. nov. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem lehet megvétózni valahol?
2018. nov. 30. 08:58
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
nem mész be suliba, azt meg van vétózva :D
2018. nov. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gratulálok. Értelmetlen hozzászólás.
2018. nov. 30. 10:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A téli szünetbe nem tartozik bele hivatalosan a december 24 és 31. A hétvégék, ünnepnapok és napok cseréje miatt tűnik 2 hetesnek a téli szünet. Az oktatási hivatal honlapján rajta van hogy mely napok tartoznak bele a téliszünetbe.


Hogy egybefüggő legyen a pihenő (téli szünet, hétvégék, dec 24 és 31 munkanap) ezért van a napáthelyezés. Mivel 181 tanítási napnak kell lenni ezért ezeket a napokat valahogy be kell paszírozni a tanévbe. Természetesen meg lehetne oldani, hogy a diákoknak ne legyen bejárós szombatja úgy hogy a tanév nem június 15-ig hanem június 30ig tartana és utánna jönne a kéthetes érettségi.

Én személy szerint jobban örülök a szombatos megoldásnak és a vele járó hosszú nyáriszünetnek.


Megvétózni nem tudod mert ezt az oktatási hivatal dönti el. Természetesen jogod van igazolással hiányozni.

2018. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Ez a szombatos vagy plusz 2 hetes megoldás csak bürokratikus leépítés, semmi több. Többet árt mindkettő, mint amennyit használ.

A 2 hónapos (a 2,5 helyett) nyári szünettel nem is az lenne a gond, hogy rövidebb, hanem az, hogy június végén már olyan szinten meleg van, hogy tanításra alkalmatlan az időszak. Na meg július elején érettségizni is elég érdekes lenne...

2018. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az iskola dönti el. Nekem egyik gyerek megy, másik nem. Más iskolába jérnak. Megvétózni úgy lehet hogy nem mész és a szüleid leigazolják. Én tavaly megtettem 😋
2018. nov. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Kedves utolsó! Akkor próbáld meg a törvény által előírt 181 napot beosztani szeptember 1 és június 15 közé úgy hogy mindenkinek jó legyen!


Halkan jegyzem meg, hogy amikor szerinted olyan meleg van hogy nem lehet tanulni, akkor a magyar munkavállalók nagy része dolgozik és sokan légkondi nélküli helyen.


A napáthelyezés még mindig jobb mint ha december 24én hétfőn délelőtt lenne iskola. Erről sajnos nem tudsz meggyőzni.

2018. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene ragaszkodni ahhoz a 181 naphoz, mármint törvény szinten, egyszerűen meg kellene határozni x oktatási hetet, y szünetet, és kész. Akkora baromságok vannak az oktatási rendszerben, hogy az ihaj, én nem értem, miért lett ekkora divat a tanulók szívatása.


Ez a ledolgozós szombat amúgy sem egy effektív dolog, mármint a munkaerőpiacon sem, sokkal egyszerűbb lenne ledolgozni a hétköznapot, vagy megadni azokat a hétköznapokat munkaszüneti napként. Az, hogy még az iskolában is erőltetik ezt, az végképp hülyeség, nincs rá racionális magyarázat, ez mire jó.

2018. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 8


"Halkan jegyzem meg, hogy amikor szerinted olyan meleg van hogy nem lehet tanulni, akkor a magyar munkavállalók nagy része dolgozik és sokan légkondi nélküli helyen."


Szerintem nem az lenne a lényeg, hogy a magyar proliknak elégtételt adjunk, hogy szopjanak csak a diákok is, ha már ők is szopnak. Sajnos mostanában ez felkapott dolog lett, és elég nagy népszerűségnek is örvend, hogy már általános iskolában is 7-8 órás napokat tartanak, örül is neki a magyar proli. Csak nem tudom, miért jó ez. Attól senkinek nem lesz jobb, hogy a gyerekekkel kicseszünk, hiszen a cél az lenne, hogy felneveljünk egy jó alapokkal rendelkező generációt, nem az, hogy jól betörjük őket.

2018. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!