Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik önköltségesen járnak...

Akik önköltségesen járnak egyetemre az jó befektetés?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt térül meg a befektetett pénz, idő és energia?
2018. nov. 30. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Szaktól, tandíjtól, egyéni céloktól és élethelyzettől függ.
2018. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vodafonelive ***** válasza:

Van aki direkt arra megy, mert nem akar a hallgatói szerződésnek eleget tenni. Van akinek már nincsenek állami félévei és van akit mondjuk költségesre vettek fel, mert bejelölte az állami státuszú helyett, de nem volt elegendő pontja.

Én az utóbbi vagyok, de két félév minden teljesített tantárgyal meg viszonylag "jó" eredménnyel átvettek államira. Hogy megéri-e? Ez már MSc, itt már csak a papír számít, de a sima BSc-nél inkább megérte volna, mert egy gépészmérnöki képzésbe simán megéri ~1,4-2 millió forintot áldozni, hogy azt az összeget 2-3 év alatt visszatörleszd.

Vannak olyan szakok (nem szívesen mondanám) amikre nem érdemes pénzt belefektetni, mert nem igazán térül meg.

2018. nov. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Angliában járok egyetemre, a tandíjam pedig közel 9 millió forintra jön ki. Utána szeretnék mesterre is menni.

Hogy megéri-e? Igen, már miért ne érné meg? Ha nem járok egyetemre, akkor csak a kb OKJ-t érő gazdinfó papírommal tudnék csak munkába állni max, de kevesebb bér, és nem tudni hogy egyáltalán felvennének-e ugye, de a tudásomat sem érzem olyan biztosnak, ezért úgy voltam vele, legalább egyetemet végezzem el.


A diákhitelem kedvező, és csak akkor kell visszafizessem ha végeztem, ha van munkám, és legalább megkeresem a havi xy összeget. És ami ez az összeg felett van, annak a 10%-át vonja le a munkáltató havonta, mint az adót például. Ha épp nincs munkám, addig felfüggesztik a fizetést, 30 ev után pedig elévül.

Aki kicsit jobban átgondolja a dolgokat, annak teljesen megéri ez az egész. Igazából nem akartam egyetemre menni, leginkább az ára miatt, de az idevalósi tanárom beszélt rá, hogy ő is ilyen hitellel járt egyetemre, és teljesen megéri.


Hogy mennyi idő alatt térül meg? Gyakorlatilag már az első fizetésnél, hisz kb havi ~500 ezer forintra jön ki az az összeg ami felett elkezdenéd törleszteni, de szinte csak filléreket akkor is a fizetésedhez képest, például havi 15 ezret..

2018. nov. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!