Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyiben (BP) az olasz,...

Berzsenyiben (BP) az olasz, német vagy franciára a legkönnyebb bejutni?

Figyelt kérdés

Szívem szerint az olaszra mennék, mert az szeretem, és egy évig tanultam is, viszont az eszem a német felé húz, mert az hasznosabb lehet, viszont nem tetszik annyira... A francia nyelv pedig nagyon tetszik, de még sosem tanultam.



Angolból kitűnő vagyok.



2018. dec. 3. 15:10
 1/5 A kérdező kommentje:
*olaszra, németre
2018. dec. 3. 15:13
 2/5 anonim ***** válasza:
Tavaly németre volt a legnehezebb bekerülni, az olasz és a francia kb ugyanolyan nehéz.
2018. dec. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. dec. 6. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olasz: Neked ez tetszik, ezért is előnyös ezt választani, mert ezt gondolom szívesen tanulnod, érdekel. Viszont hasznosítani kevésbé tudod majd, kivéve ha ott szándékozol élni a jövőben.

Német: Ezek közül elvileg a legegyszerűbb. Valakit az újlatin nyelvek vonzanak (például engem) ezért biztosan NEM ezt választanám, DE kétség kívül ezt tudnád a leginkább hasznosítani a 3 közül.

Francia; én franciát tanulok(másik gimiben) és szeretem. Valamivel több munkalehetőség van ami franciatudást igényel, mint ami olaszt, a környező országokban. Szép nyelv :D

A döntés a kezedben. Dolgoznál Ausztriában? Ha nem, nem javaslom a németet, mert szerintem utálatos egy nyelv, akit ismerek, az szenved vele. Nem azért mert olyan nehéz. A francia is nehéz. Azért, mert nem szép nyelv. Nem dallamos, az emberek általában azért tanulják mert kell, vagy mert kint szeretnének élni, dolgozni. Ha ezt kizártad akkor marad az olasz és a francia. Én a franciát javasolnám, de mivel írtad, hogy az olaszban van már egy éved, azt fejleszteném.

2019. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!