Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment szakon üzletembernek képeznek?

Figyelt kérdés

2018. dec. 4. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Hogy mi? Pontosabban? Amúgy üzletembernem nem képeznek senkit.
2018. dec. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát hogy üzleti dolgokat tanítanak pl.hogy mibe fektessünk be,hogy vállalkozzunk meg ilyenek
2018. dec. 4. 23:02
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem. Üzleti közgazdásznak, gazdaságtudományi szakembernek.

Olyan, hogy üzletember képzés nem létezik. Lényegében, ha elkezdesz vállalkozni, technikailag már üzletember vagy. Az más kérdés, hogy a gyakorlatban a képzettársítás nem feltétlenül ezt mondatja velünk.

Azt, hogy mibe fektess, nem fogják megtanítani, legfeljebb azt, hogy hogyan döntheted el valamiről, hogy neked személy szerint megéri-e befektetni, avagy sem. A hogyan vállalkozz témát sem úgy kell elképzelni, hogy második félévben odaadják neked az aranytojást tojó tyúkot, hogy tessék, így kell vállalkozni, garantáltan multimilliomos leszel. Azt tanítják meg, hogy egy vállalkozás elindítása előtt miket kell megtervezni, hogyan kell egy üzleti tervet összeraknod, mikre kell odafigyelned, etc. Ettől még nem leszel szükségszerűen jó vállalkozó, sőt, a szakon végzettek jelentős hányada nem is kezd vállalkozni. De a vállalkozás menedzsment részéről jelentkező nagyobb buktatókat talán el fogod tudni kerülni egy mikro- vagy kisvállalkozás esetén.

2018. dec. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Az előző azt akarta mondani, hogy "igen", csak kicsit tudálékosan fogalmazta meg.
2018. dec. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében igen, a legtöbb gazdasági szak inkább üzleti képzés. Annyiból igaza van annak, aki ezt a hosszú leírást írta és le is pontozták, hogy nem olyan üzletembert képeznek amit itt is gyakran képzelnek ezekről a szakokról. Megkapsz mindenféle elméleti tudást, de frissen kikerülve az egyetemről nem igazán fogod tudni hogyan is kell a gyakorlatban is elindítani egy vállalkozást vagy akkor mibe is fektess bele.
2018. dec. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Erről a szakról is, ahogy például a mezőgazdasági szakokról is azt szoktam mindig hallani végzettektől, hogy Magyarország csak azért se egy fejlett gazdaság motorjait, vagyis nem üzletembereket vagy sikeres vállalkozókat képez. Hanem leginkább alkalmazottakat. Amerika, Németország vagy bármely más fejlett ország gazdaságának motorja a munkahelyeket teremtő vállalkozó. Ez az ami teljesen hiányzik Magyarországon, a munkahelyeket teremtő vállalkozók képzése. Pedig pont rájuk lenne szükség, hisz közgazdásznak sem kell lenni ahhoz hogy belássuk, a sok munkát keresőnek csak akkor lesz munkája ha munkaadók is vannak. Azt a hülyeséget már csináltuk hogy mindenki munkás lett, neve szocializmus volt. Egy fejlett és jóléti országban viszont nélkülözhetetlenek lennének a vállalkozók, vagy nevezhetők üzletembereknek is, amire a kérdező is gondolt.

Amikor más szakon de átvettem diplomámat, én is teljesen lehidaltam attól hogy biorobotokat képeznek még felsőoktatási intézményekben is, gyakran ölyan munkakörökre amiket egy szakmunkás is bőven el tudna látni. És a gyakorlati életben a pénzügyi műveltséget és a sikeres vállalkozás teremtését és működtetését teljesen önszorgalomból kellett megtanulnom. Ha ezt előre tudtam volna akkor lehet hogy még érettségit sem szerzek, nem hogy diplomát.

2018. dec. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért ne keverjük már össze a vállalkozót az üzletemberrel. Attól, hogy Józsi nyit egy lángossütőt a Balcsin, még nem lesz üzletember, csak egy vállalkozó.
2018. dec. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De akkor összességében azt képzik itt,hogy hogyan legyünk vállalkozók,hogyan üzleteljünk?

Nekem soha nem voltak ilyen ambícióim

2018. dec. 5. 10:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézd meg az adott egyetem operatív tantervét gazdálkodási és menedzsment szakon, és máris jobb rálátásod lesz. Corvinuson ez egy kevés matek, mikroökonómia, makroökönómia, statisztika, pénzügy, számvitel, marketing, vezetés és szervezés, szervezeti magatartás, hr, tevékenységmenedzsment és sok az utolsóakhoz hasonló óra...
2018. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"De akkor összességében azt képzik itt,hogy hogyan legyünk vállalkozók,hogyan üzleteljünk?" - Nem, minden üzleti képzésben benn van hogy megtanítanak egy vállalkozás indítására (gazdasági jogon, vállalati gazdaságtanon meg hasonló alapozó tárgyakon belül biztos hogy leadják ezeket a részeket), de sokkal inkább arra tanítanak meg hogy ha elmész egy céghez ott hogyan tudod a már meglévő helyzetet mondjuk ideális esetben feljavítani. Szóval sokkal inkább ahhoz kapcsolódik a szak, hogy egy működő vállalatot hogy kell menedzselni. Üzletelni is megtanítanak (pl hogyan számold ki mennyire éri meg befektetni egy projektbe vagy milyen arányban fedezzen saját és idegen forrásból egy beruházást), de ezt inkább a pénzügyesek tanulják mélyebben. Simán elmehetsz gazdmen diplomával akár marketinges pályára is, nem feltétlen kell üzletelned. Pályakezdőként úgyis 99%-ban alkalmazottként kezdenek dolgozni (muszáj is a gyakorlati tudáshoz), aztán idővel is csak egy kisebb rész kezd saját vállalkozásba, de senki nem kényszerít rá, nem ez a képzés célja.
2018. dec. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!