Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Passzív félévre most?

Passzív félévre most?

Figyelt kérdés
Jelenleg első évfolyamos vagyok az egyetemen, itt a vizsgaidőszak és sajnos nem tudtam tanulni semmit, nem fogom most tudni teljesiteni, valahogy meg tudnám úszni most a vizsgaidőszakot? Ugy értem, hogy most passzívra menni ( tudom, hogy elúszott a félév, mert államilag finanszirozott vagyok) és jővőre újra elkezdeni előlről az egészet?

2018. dec. 6. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen mehetsz passzívra, ha teljesítesz bizonyos feltételeket. Pl. kórházba kerülsz, gyereket szülsz, vagy más módon önhibádon kívül nem tudod teljesíteni a féléved. Lustaságra nem adnak passzív félévet, azt október közepéig (egyetemtől függ a pontos időpont) kell kérvényezned. A vizsgaidőszakot úgy is meg tudod úszni, ha nem mész el egy vizsgára sem, természetesen így nem teljesíted a tárgyakat. Újra is jelentkezhetsz, jövőre újra beiratkozol és elölről kezdheted.
2018. dec. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat! Ha nem megyek el egy vizsgára sem,annak nem lesz valamilyen következménye?
2018. dec. 6. 19:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyi lesz a kovetkezmenye,hogy kreditenkent ki kell fizetni,amire nem mentel el es nem lett legalabb kettes.

Egy kredit kb. 2-3000ft.

Ha egy targyad 5 kredites, akkor 5x ennyi.

De egyebkent van felso hatar. Ha egyikre se mesz el, akkor is maximum kb.20 ezret kell fizetned.

2018. dec. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De ba em vettem fel a vizsgákat, akkor is fizetnem kell?
2018. dec. 7. 09:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért, telefonról vagyok :) Ha nem vettem fel a vizsgákat, akkor is fizetni kell? Köszönöm szépen!
2018. dec. 7. 09:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, akkor is.
2018. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ez egyetemenként változó lehet, nálunk (SZTE) pl. nem kell fizetni pénzbüntetést el nem végzett kreditért.
2018. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó Válaszoló, neked is nagyon köszönöm! Nagyon remélem, hogy nálunk sem kell, egyébként ezt nagyon igazságtalannak érzem. Főleg úgy, hogy államin ugye az első fél év ingyenes és abba lehet hagyni a tandíj visszafizetése nélkül... Szemétség lenne ez a kreditelhagyási bünti ebben az esetben (is) meg amúgy is, van szegény diáknak ép elég baja enélkül is :)
2018. dec. 9. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!