Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehetséges az, hogy 11....

Hogy lehetséges az, hogy 11. és 12. évben sok embertől hallom vissza, hogy egy nap 8-9 órájuk van (gimnáziumban), pedig akkorra már csomó tantárgyuk nincs?

Figyelt kérdés
én most 10.-es vagyok és tudom hogy 11.-re megszűnik a földrajz, fizika, kémia, informatika is. A biológiában nem vagyok biztos. ÉsAkkor hogy lehet az, hogy a felsőbb éveseknek egy nap akár 9 órájuk is lehet?? Mert ha szakmát tanulnának megérteném, dehát így furcsa, hogy ennyi órájuk van, ráadásul sokan nem is tagozatosak. Akkor ez most hogy működik? ._.

2018. dec. 15. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fizika továbbra is van, 12.-től "szűnik meg". És van pár töltelék óra is, mint például ének. 11.-től pedig nagyon sokan vesznek fel fakultációt, ami megemeli az óraszámot. Van aki több faktra is jár, én személy szerint 2-re, ez nekem egy nap plusz két órát jelent. Tehát van olyan osztálytársam, akinek egy nap csak 5 órája van, míg nekem már kapásból 7 a fakt miatt. Remélem tudtam segíteni!
2018. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

11. osztály:

matek 4 óra, irodalom 3, nyelvtan 1, angol 5, német 3 infó 1, rajz 1, ének 1, fozika 2, biosz 2, tesi 3+2, töri 3, kémia 2, ofő 1, matek fakt 2, fizika fakt 2, filozófia 1


Nálunk ez van. Van aki ezen felül jar versenyelőkészítőre plusz egy órában matekból. En szemely szerint a +*2 tesit lógom el egy ismerőstől kapott egyesületi igazolással. (tudom álljak a tükör elé és köpjem szembe magamat).

Sokan jogosítványt is csinálnak. Pénteki 7 óra felüdülés a hétfői kilenchez képest.

2018. dec. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hat, en most vagyok vegzos, egy "versenyistalloban", biologia-kemia fakttal, de 7-nel sosincs tobb oram, bar angolbol mar leerettsegiztem. A 7 oraban meg bennevan egy duplamedia es egy tesi is... 26 oram van evy heten... :D
2018. dec. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fizika 11-ig van, biológia 12-ig. Az iskolától függően két-két művészeti tárgynak (rajz, ének, dráma vagy média) kell lennie 11-ben és 12-ben is. Ott vannak a faktok (nálunk 2 tárgyból kötelező volt), emellett még lehet egyéb tárgy is, amit az adott iskola fontosnak tart. Pl, nekünk 12-ben az előírtnál eggyel több törink volt, hogy kényelmesen be tudjuk fejezni az anyagot.

Szerintem is felesleges ennyi töltelék tárgy a két végzős évben, amikor már a továbbtanulásra kellene koncentrálni, de nem mi írjuk a tantervet. . .

2018. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek.

3. nekem tizedikes létemre van 37 órám egy héten...

2018. dec. 16. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!