Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE- Nemzetközi tanulmányok...

ELTE- Nemzetközi tanulmányok vélemény?! SOS!

Figyelt kérdés
Aki ELTE- nemzetközi tanulmányok alapszakon van/volt, azt nagyon kérem, írjon! Pár kérdésem lenne az illető(k) felé. :)

2018. dec. 26. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Nehogy ide menj, teljesen felesleges büfé-ruhatár szak. Hangzatos neve van, de a szak nem ad szakmát, nem jó semmire. Még a sport-rekreáció is többet ér.


Úgy kell a "nemzetközi ..." szakokat értékelni, hogy


(1) kitakarod a szak nevéből a "nemzetközi" szót (azaz a "nemzetközi gazdálkodás" csak "gazdálkodás"; a "nemzetközi kapcsolatok" csak "kapcsolatok" – miféle szakma az, hogy "kapcsolatok"?!)


(2) megnézed a tantervet. A szak egy értelmezhetetlen vegyesfelvágott, mire elvégzed, tanulsz egy kis ezt-azt ilyen-olyan minőségben, de nem lesz belőled se jogász, se közgazdász – és valós munkakörnyezetben ez utóbbiak lenyomnak majd mint vak a poharat.


Semmi értelme ennek a szaknak, keress másikat!!

2018. dec. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

En NTs vagyok speciel en szeretem mivel az alapozo targyak azok amiket az emberek megneznek majd mikor bejonnek a regios targyak akkor jon a kemeny hajtas de ez mintatantervbe ugye ninxs feltuntetve. Ismerosom is itt vegzett o most a nagykovetsegen dolgozik, illetve en is az olasz nagykovetsegen csinalom a szakmai gyakorlatomat :)

Mi az hogy vegyem le a nemzetkozi dolgot :D amikor valaki nem jart ilyen szakra pont ne az beszeljen rola, mondom ugy hogy nem ez az elso szakom parhuzamosan csinalok sgy erosebb szakot ha tudni akarod elso es elarulom az nt nagyon hasznos a masik szakom melle :)

Szoval en bazran ajanlom, az elso felev nem az lesz amit varaz azt elarulom de ha szorgalmas vagy akkor sikereet vihetsz veghez :)

2018. dec. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szak önmagában nem sokra jó, hiszen tanulsz ezt is azt is, de igazi specializált tudásod nem lesz. Amennyiben pl jog vagy gazdasági képzés mellé kiegészítésnek tanulod, illetve már most tudod hogy mire szeretnéd használni a diplomád úgy viszont már hasznos.


Ha mindenképpen NT-t szeretnél tanulni, hát hajrá, de KÖTELEZŐ a diákszervezetekben való tevékenykedés, illetve még 1 vagy 2 nyelv megtanulása, másképp elvesztegetett 3 év lesz ez a diploma. Vitázz, előadói képességet fejlessz, gazdasági ügyeket láss, lehetőleg mindet angolul, oroszul,kínaiul.

Természetesen az ERASMUS és más külföldi tanulási lehetőség is már-már kötelező.

2018. dec. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

"nem ez az elso szakom parhuzamosan csinalok sgy erosebb szakot ha tudni akarod elso es elarulom az nt nagyon hasznos a masik szakom melle :)"


Jaaa értem. Az ördög (mint mindig) a részletekben búvik meg. Ezek szerint van egy normális szakod is, ez csak kiegészítés. Megtudhatjuk a Kérdezővel együtt, hogy mi az alapszakod?


"mikor valaki nem jart ilyen szakra pont ne az beszeljen rola"


Pontosabban miért is ne? A tanterv nyilvános, bárki véleményezheti az adott tantervet, aki tud olvasni. Aki ilyen szakra jár, az a végsőkig fogja védelmezni és indokokat találni – mert az ember nem szereti beismerni, hogy egy rossz döntést hozott.

2018. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

Mi az hogy mi az alapszakom konyorgom koze nincs hozza az NT-t pedig azert kezdtem el, mert fontos ahoz hogy azt tudjam csinalni amit kesobb szeretnek innentol kezdve lehuzas az megy csak azt nem tudod mit akarsz lehuzni mikor egy darab oran nem ultelbent.

Mint mondtam a tanterv nem adja vissza azt amilyen a szak valojaban

2018. dec. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%
Azt írtad van mellette egy erősebb szakod is. Melyik az?
2018. dec. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Tuti szabad bölcsészet vagy szociológia az a bizonyos "erősebb szak".
2019. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem foglalkozz azokkal akik leszólják ezt a szakot, a tények mást mutatnak mint amit itt sokan mondanak, az NT diploma végzés utáni kilátásai a Felvi.hu szerint bruttó 308ezer forint,tehát kb nettó 200, 70% diplomás munkát végez, tehát az átlagnál jobban lehet keresni ezzel a diplomával ha az összes szakot figyelembe vesszük.


[link]


Az a fontos ezen a szakon amit már valaki más is mondott, minimum 2 felsőfok, 1 közép, legyen, de a legjobb ha 2 felfősokod van. Menj eramsusra, keress gyakorlati helyet, irjál TDK-t, stb ha a szakmában akarsz elhelyezkedni itt leleményesnek kell lenni, kapcsolatokat kell kiépiteni, nem olyan mint pl egy orvos szak hogy mindenképpen orvos leszel azonnal.

2019. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem nem szociologia es nem nem is pszichologia a masik szakom kedves valaszolo(k) :) de nem hiszem hogy snnyira fontos hogy mellette politologiat tanulok:)
2019. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Én most végeztem jogon és jelentkeztem mesterszakra. Van értelme vagy hagyjam a fenébe?
2019. márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!