Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan és mikor lehet kiiratko...

Hogyan és mikor lehet kiiratkozni egyetemről?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem önköltséges formában az egyetemen, de be kellett látnom, hogy nem éri meg ez a szak azt az összeget amit kérnek érte. Én voltam az ostoba mert jelentkezésnél nem az államilag támogatottat jelöltem be hanem az önköltségest ( a ponthatár ugyanannyi volt) .. de ezt már csak februárban javíthatom azzal, hogy újra jelentkezek az iskolába. Tehát ezért szeretnék kiiratkozni még most (18.12.27) a vizsgáimat sajnos felvettem januárban lenne 4 de 'feleslegesnek' gondolom készülni ezekre a vizsgákra és elmenni mivel úgy döntöttem, hogy abba hagyom és majd jövő szeptemberben újra elkezdem ha felvesznek állami támogatottra. Önköltségesről állami finanszírozásúra nem lehetséges.

Tehát mi a teendő a kiiratkozással kapcsolatban? Találtam az iskola oldalán egy 'jogviszony megszüntetése saját kérésre' kérvényt ezt kell kitöltenem és elpostáznom az iskolának? Valamint még arra lennék kíváncsi, hogy a felvett vizsgáimra kötelező elmennem? Vagy ha nem bármiféle díjat vissza kell fizetnem az iskola felé? (Tudtommal önköltséges finanszírozási formában nem kell)



2018. dec. 27. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanarra a szakra akarsz felvételizni csak államira?

Ha igen, jobban jársz, ha elvégzed a következő félévedet is, mert akkor a tárgyakat el tudod fogadtatni és szeptemberben ha felvesznek 2. évtől tudod folytatni az egészet, nem kell újra 1. évtől járni.

Illetve amíg nem tudod, hogy felvettek-e vagy sem, addig semmiképp ne iratkozz ki.

Ha pedig nem akarod megcsinálni a 2. félévet akkor se iratkozz ki, hanem menj passzívra. Jár a TB és diákmunkázni is tudsz.

2018. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy mindenhol be lehet adni kérelmet átsorolásra, vagy elfogadják-vagy nem, de ha meg se próbálod akkor tuti bukó.
2018. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a vizsgákat add le ha nem mész el rájuk, mert a "nem jelent meg"-nek anyagi vonzatai lehetnek.
2018. dec. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy ha önköltségesen vagyok és így szerzem meg a krediteket és passziválok vagy újra jelentkezem akkor csak önköltségesre mehetek. Önköltségesről államira nem vihetek át kreditet. Valamint levelezős vagyok így sem (rendes)diák sem tb támogatás nem jár már nekem.
2018. dec. 27. 15:13
 5/6 anonim ***** válasza:
De átvihetsz kreditet. És jelentkezéskor is bejelölhetsz állami szakot. Annyi a teendő, ha felvesznek államira, akkor az előző jogviszonyt megszünteted és ez lép érvénybe. De először próbáld meg az átsorolási kérelmet benyújtani. A legjobb lenne, ha személyesen mennél be a tanulmányi osztályra.
2018. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De miért nem kérsz átsorolást?

Vannak, akik abbahagyják, vannak, akik átkerülnek államiról fizetősre... A felszabadult állami helyeket meg lehet pályázni!

2018. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!