Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Xantus János gimnázium vélemén...

Xantus János gimnázium vélemények/tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A Xantus János gimiről szeretnék érdeklődni, kinek milyen talasztalata vagy véleménye van róla (itt gyakorin más kb minden kérdést elolvastam róla de azok ilyen 2-3-4 évvel ezelőttiek voltak és gondoltam hátha azóta javult/rosszabbodott.) ugyanis 2. Helyre tenném be a rangsoromba.

Köszi a válaszokat előre is!



2018. dec. 27. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mit szeretnél, mi az elvárásod a gimitől. Ha angolul meg akarasz jól tanulni, az a Xantus. Egyébként nincs semmi baj a Xantussal. Tanulni minden erősebb gimiben kell.
2018. dec. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
76%

A Xantus alapból közepes giminek számít, és a tanári kar néhol eléggé gyenge. Például lehet néhol az angol kéttan az még elmegy, de a többi nyelv az kész katasztrófa.

Az iskola inkább a kinézetre megy rá, de a tanárokat nem válogatják meg rendesen, és sokan így tanítani sem képesek nyelveket. Ez a személyes véleményem, de az angolról nem tudok teljesen nyilatkozni.

2019. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Xantus nagyon rossz. Foleg kozosseg. de van egy 9-es aki imadja a Xantust es mindig jon hogy ez milyen jo iskola, mikozben nem.

Az angolt jol megtanitjak, de mashol is.

2019. jan. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

Közepes gimnázium nem kerül az ország 100 legjobb gimije közé, nem előzi meg a Karinthyt és még jónéhány elit gimit nyelvi érettségik terén és nem a második legjobb alapítványi gimnázum az országban az AKG után.

Ezek a tények. A fiam az összes tanárát kedveli ellenben néhány osztálytársával... szóval nyugi, a Xántus az ország egyik legjobb gimije, nyugodtan írd be.

2019. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
.... ja és a nulladik év végén az összes németes lerakta a középfokú nyelvvizsgát, az is, aki kettes volt. Ennyire szar a többi nyelv oktatása....
2019. jan. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én az angol középhaladóra, spanyol kezdőre mennék majd:) Valakinek esetleg bármi véleménye arra?
2019. jan. 13. 20:39
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Jó gimi, jó oktatással. Akiknek nem tetszik, annak sehol nem lenne jó. A közösség is jó. Nyugodtan beírhatod.
2019. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
A németesek nem 0ról indulnak. Úgy év végén a nyelvvizsga nem nehéz.
2019. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Igen, alapbol irniuk kell egy szintfelmerot es B2es szinttol veszik fel az embereket. Nemet KOZEPhalado hanem kezdo.

A Xantus atlag kozepszintu erettsegi pontja az 75, a Karinthynak 80.

Lehet, hogy a Xantus ad egy nyelvvizsgat de 0.ban 17szer tanuljak egy heten... Szoval nem nehez. ( [link]

Ja es valamit elneztel, mert Magyarorszagon nincs benne a top 100ba.

[link]

Max a Budapesti top 100ba.

Az meg hogy a Xantus az az orszag egyik legjobb gimije, azt szimplan elfogultsagbol mondod mert a fiad odajar.

A legjobb gimi Pesten azok az elte gyakorloiskolak, nem ez a szar ahol mindig beleavatkoznak a maganeletedbe

2019. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Érdemes beruházni (2500,-) a 2019-es HVG kiadványra a témában. A 2017 infod már nem aktuális, akkor valóban nem volt bent az országos 100-ban, most viszont már ott van. Méghozzá a 87. helyen virít (nyelvi érettségi 4. hely, hoppá). Én nem azt mondtam, hogy ez a legjobb gimi, de lássuk be, amelyik bent van az ország 100 legjobb gimnáziuma között, az az ország EGYIK legjobb gimije (legalábbis az eredményei alapján) Ez tény...

A németesek B1 szintről indulnak nem B2ről. B2 szintről 4éves kéttanos képzés van angol nyelvből előkészítő nélkül.

Azt mondod én vagyok elfogult. Te meg azért húzod le a sulit, mert valamilyen személyes konfliktusod volt. Nem ez az elfogultság?

2019. jan. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!