Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt tori erettsegin szobeli...

Emelt tori erettsegin szobeli milyen?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a hosszu tobb oldalas tetel csak egy nagyon kis reszet kérdezik?
2019. jan. 1. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Témakört tanulsz, nem tételt. De igen azon a témakörön belül, lehet, hogy egy egészen kis részt kell kifejtened majd források alapján. A tétellel majd csak vizsgán fogsz találkozni, de azon belűl mindent kérdeznek. Igyekezz minden forrást felhasználni, ha nem érted akkor is említs belőle egy elemet.



Mai napig magamba roskadok, ha arra gondolok, hogy mennyire lehúzták a szóbelimet. Sokat számít az előadás mód is, nekem az trágya volt, hiába mondtam el napra pontosan a legtöbb dátumot, ismertem minden fogalmat, hiába válaszoltam pontosan a kérdésekre. Sokszor megakadtam, nem teremtettem szemkontaktust, ha igen akkor bíztatást várva néztem az egyik kedvesnek tűnő tanárra (nulla visszaigazolást adtak, rohadtul elbizonytalanítottak néha). Baromi sokat ő-ztem, az újjaimmal az asztalra legyintve nyomatékosítottam a mondandómat.

Na, ezeket a hibákat ne kövesd el.

2019. jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon pozitiv volt a szóbeli. Es igen csak a témák egy reszet kérdezik.Én azt tapasztaltam hogy minden nap mást azokból a témákból igy nem erdemes mástól kérdezni ha ua a suliba fogtok menni. 3 tagú bizottság van es igen kerülni kell azt amit az első leirt. Próbálj határozott lenni nem olvasni szembenézni meg ha nem is annyira tudod es akkor felfele pontoznak. Ha kérdeznek ne ijedj meg. Minden érettségin kötelezo. Nalunk nagyon rendesek voltak emelten. Adtak kaját inni (kiszolgáltak) mondtak hogy szepen nyugodtan beszéljünk a témáról mondjuk a vegen hogy ennyit szerettünk volna es hogy kérdezhetnek. Vissza is kérdezték hogy akkor kérdezhetünk. Egyatalan nem zavartak bele ha tévesztettem utolag kertek helyesbítést. Szóval nem minden helyen bunkók es majdnem max pontot kaptam. Szóval sok sikert csak határozottan menni fog neked is :)
2019. jan. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!