Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen főiskolát, egyetemet,...

Milyen főiskolát, egyetemet, szakot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, 17 éves vagyok, jelenleg egy Pest megyei esti gimnáziumba járok, jól tanulok, szeretnék tovább tanulni, egy főiskolára, vagy egy egyetemre jelentkezni.

Bevallom, félek, hogy sehová sem vesznek fel.

Jelenleg egy tanító szakot néztem ki magamnak, egy főváros egyetemen, de félek, hogy nem vesznek fel. Nekem mindegy, hogy milyen szakra jutok be, a lényeg nekem diploma. Tudtok ajánlani, olyan iskolákat, szakokat, ahol relatíven alacsony a ponthatár, kevés a jelentkező, és államilag támogatott?


2019. jan. 2. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:

"Nekem mindegy, hogy milyen szakra jutok be, a lényeg nekem diploma."


Úgy érted teljesen mindegy milyen szak (tanárin kívül is), a lényeg, hogy diplomás legyél? De akkor miért egy 5-6 éves szakot néztél ki magadnak, ha csak egy diploma kell, aminek a háttere teljesen mindegy?


Végezz el akkor már egy 3 éves alapképzést, és megspóroltál magadnak 3 évet. Vagy ami még egyszerűbb és észszerűbb lenne, keress egy olyan szakot, ami legalább érdekel is, így majd tudsz is a papíroddal dolgozni valamit a jövőben...

2019. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Főként a tanítószak érdekel, de más ajánlást is meghalgatok, nincsen semmilyen kritériumom, csak államilag támogatott szak legyen, alacsony ponthatárral.
2019. jan. 2. 14:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Aránylag alacsony? Nyelvszakok mint német most kB 330 körül mozog, japán is, egyiptologia, szociológia, elektronikus könyvtáros... De ezekkel tényleg csak diplomád lesz amivel max mehetsz arufeltöltőnek vagy robot irodai papírtologatónak...
2019. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!