Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orovsira jelentkezők, ti...

Orovsira jelentkezők, ti megjelöltök más szakokat?

Figyelt kérdés
Ha igen, miket? Az ismerősi körömben a gyógyszerészetit jelölik, vagy semmit. Én gondolkoztam más EÜ szakokon, főleg a szülésznő szakirányon, de a környezetemb szerint ha a végén oda vesznek fel, akkor feleslegesen "szenvedtem" 2 emelttel, amikor oda egy biosz közép is elegendő. Viszont szerintem szép szakma és több közös van egy szülésznő és orvos munkája közt mint egy gyógyszerész és orvos közt.

2019. jan. 6. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én erre csak annyit mondok, hogy a tanulás sosem felesleges. :) Ne mások példáját kövesd, főleg ne továbbtanulásba. A te jövőd, a te karriered. Ha más szak is szimpatikus, akkor mindenképp jelöld meg.
2019. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én biosz szakon végeztem, nálunk nagyon sok olyan volt (kb. a negyede a felvetteknek), akik csak azért jöttek ide, mert nem lett elég pontjuk az orvosihoz, ide viszont ugye kevés pont kell
2019. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Bátyám mikor orvosira jelentkezett akkor még a fogorvosit jelölte me. Barátnője pedig minden olyan szakot ahova 400 pont felett volt a ponthatár, tehát még ilyet is, hogy egyiptológia... Az évfolyamtársai közt pedig sokan még jogásznak, biológusnak vagy mentősnek mentek volna ha úgy jön ki. Szóval ebben elég nagy a szórás.

Ha tetszik a szülésznő szak, akkor hajrá, viszont ne áltasd előre magad azzal, hogy szép szakma. Szép, hogy kisbaba lesz a végeredmény, de kb ennyi (már ha bejutsz egyáltalán egy szülészetre dolgozni), mert amúgy elég mocskos és ragadós szakma. Tanultam pár évig míg úgy döntöttem, hogy nekem ez mégsem jön be :)

2019. jan. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem tavaly nem vettek fel, tavaly az élelmiszermérnök volt amit még megjelöltem de azt nem akartam mert nem csinálnám szívesen meg nem akarok fölöslegesen egy évet olyan dolgok tanulásával tölteni ami nem érdekel


Idén már meggondoltabb lesz a sorrend

az első négy hely a 4 ÁOK az ötödik egy fogorvosi és hatodiknak a pilótaképzés:)

2019. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem jelöltem meg más, bár én állatorvosira jelentkeztem. Nem gyógyszerész vagy biológus akarok lenni. Elsőre nem is vettek fel, de az az 1 év kb pont semmit nem számít ahoz képest, hogy hány évet fogok dolgozni a szakmámban.
2019. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Anno az ápolói és a gyógytornászt jelöltem. A fogorvosi meg a gyógyszerész a sláger, de engem egyik sem érdekelt. Végül úgy voltam vele, hogy ha nem vesznek fel, akkor kihagyod egy évet, de fel ettek. A szülésznői még érdekelt volna, talán a dietetika is, de abban a városban, ahová menni akartam, egyik sem volt.
2019. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én első 3 helyen orvosit jelöltem, 4.-5. helyen fogorvosit (igazából azzal sem lett volna nagy bajom, de ez leginkább olyan megfontolásból történt, hogy azt olvastam pár helyen, hogy fok-ról át lehet menni áok-ra), utolsó helyen pedig gyógyszerészetet.


Olyat jelölj, ami érdekel is valamennyire. Tapasztalataim alapján a többség valóban gyógyszerészetet vagy biológiát jelöl mentőövnek, de ha te szülésznő lennél szívesebben, akkor jelöld azt.

(egyébként ismerek olyanokat, akik pszichológiát, ápolást, mentőst, biomérnökit, kémiát jelöltek pótlehetőségnek) Állítólag a pszichológia is egész népszerű választás orvosira jelentkezők körében, én személyesen csak két ilyet ismerek, az egyik arra is jár, és tudtommal szereti is.

2019. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly felvételiztem, és a SZOTE, DOTE, POTE volt a 3 hely amit megjelöltem, ebben a sorrendben, mert az orvosi volt az álmom, így mással nem szerettem volna beérni. Aztán volt egy időszak, amikor kicsit magam alatt voltam, nem éreztem, hogy bármi is összejönne, és akkor átkoztam magam, hogy nem jelöltem be semmit mentőövnek. De szerencsére sikerült, felvettek Szegedre, úgyhogy nem kell már ilyenen gondolkodnom. Egyébként ha így utólag megtehetném, biztosan bejelölnék egy szakot az ETK-ról pl. szülésznő, mentős, csakhogy mindvégig nyugodt maradhassak, hogy semmiképp se kelljen teljesen sikertelennek éreznem magamat.
2019. jan. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!