Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NKE államtudományi szakáról...

NKE államtudományi szakáról vélemény? Illetve van ott valamilyen szakkollégium?

Figyelt kérdés
Felvételi előtt állok, és érdeklődnék hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem államtudományi szakának mik az előnyei/hátrányai? Mennyivel jobb, mint egy közigazgatás-szervezői? Megéri idejárni? Aki esetleg tud a szakkolijukról, mesélne egy kicsit bővebben, hogy mik a feltételei a bekerülésnek, hol lehet jelentkezni oda? Köszönöm :)

2019. jan. 6. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Szakmaiságára igényes, kritikus gondolkozással rendelkező személy, messzire elkerüli ezt az egyetemet.

Amennyibe hosszú a nyelved, és képes vagy azonosulni az országban jelenleg folyó dolgokkal, - amik csak rosszabbak lesznek - akkor jó helyen keresgélsz.


Egy volt NKE-s az említett szakról.

2019. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2019. jan. 7. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Elozo evben nagyon sokat ragodtam az NKE allamtudomanyin. Ha erzed hogy ezt szeretned csinalni jelentkezz oda DE! vedd szamitasba hogy igenis allast kell foglalnod majd egyszer az eletedben es meg lesz kotve jocskan a kezed. Ezzel a szakkal nagyon-nagyon magyarorszaghoz leszel kotve. Es a feljebbbjutas tenyleg csak ismeretseg es nyalas, gyomor kerdese. En vegul lecsusztam rola, es a masodik helyen egy teljesen mas iranyt jeloltem be, nem bantam meg mert amit most tanulok azzal kulfoldon egy jobb kornyezetben ezerszer jobban fogom magam erezni.
2019. jan. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bovebben válasza:
0%
Írtam privát.
2019. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon idegesítő szerintem, hogy a legtöbb ember mindenféle információ vagy háttértudás nélkül ha hall valamit erről az egyetemről akkor rögtön a kormányhoz meg a politikához köti és azt hiszi, hogy fideszeseket képeznek akiknek állást kell foglalni a politikában. Ez lenne az, amit ezeknek az embereknek fel kellene fognia és kicsit utánaolvasni, hogy mit is tanulnak itt pontosan a diákok. Elárulom, hogy mindenfajta beállítottságtól függetlenül MINDIG szükség lesz köztisztivelőkre!!:)) Ez nem a kormány egyeteme, hanem egy egyetem ,mint mindegyik más Ami szomorú, hogy már a "volt nke-sek" is ilyeneket írnak névtelenül, pedig mivel jómagam is oda járok elárulom, hogy senki soha nem említett még semmilyen olyat, hogy nekem most igenis kormánypártinak kell lennem, mert az jó. :)
2019. jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

utolsonak uzennem, hogy akkor az egyetemen kivul is szemleld az orszagot es lass ne csak nezz. Ma magyarorszagon ha egy koztisztviselo kritizalja a kormanyt vagy a miniszterelnokot es a kornyezetet az nem fog a poziciojaban maradni sokat. Es az nke-n is igaz ez.

Koztisztviselo mindig is kelleni fog, ez igaz, de aki a velemenyet igenis ki szereti fejezni annak meg kell gondolnia hogy magyarorszagon olyan pozicioban akar e dolgozni ami az allamhoz koti. Nem magaval az NKE-mel van baj. Ez magabol a rendszerbol jon.


Ismerosom hivatalvezeto, a dolgozoknak a valasztasok elott hazalni kellett a telepuleseken, illetve ki volt adni hogy tuloraba maradni kell telefonalgatni. SENKI nem mondott nemet, mindenki feltette az allasat. Az allamigazgatas mindig is egy biztos allast jelent bar fillerekert dolgoznak a hivatalokban. Aki a miniszteriumokba keszul annak KOTELESSEGE benyalnia magat, es az tok8 hogy jobb vagy baloldali. Gondolom mindenki sejti, hogy ha itt lesz kormanyvaltas akkor az OSSZES vezetot/kozepvez., fontosabb beosztasban dolgozot le fognak cserelni, ezek azok a poziciok ahol igazan jol lehet keresni (nem a jarasiban fogsz meggazdagodni).



En az allamigazgatast azert akartam valasztani mert lattam benne potencialt, es meg mindig latok is! Ez egy jol osszerakott szak. De 2.5 ev angliai elet utan arra is ra kellett jonnom, hogy ott jo elni ahol jol is erzed magad, ahol szabad vagy. Ezert nem bantam meg hogy masik szakra mentem nem az NKE-re, mert igy diplomaval tudok kimenni.


Jottek PM-ek, itt valaszolok:

kozepsuli utan kimentem angliaba dolgozni utana visszajottem tanulni

Elso helyre NKE allamigazgatast valasztottam. Mar a felv.beszelgetesnel nagyon kedvesek voltak, a 2 tanar kozul az egyik meg is jegyezte hogy orulni fog ha bejutok. Hat nem jutottam es el is voltam keseredve.Ez volt elozo evben, 2018.

Azota sok minden valtozott es tenyleg nem bantam meg, hogy nem azt az utat jarom.

Masodik helyre teljesen ellentetes iranyt valasztottam, muszaki szakra mentem. Hogy miert jo? Felelmetesen sok lehetoseged van, mar BSC-vel jol tudsz keresni akar itthon is (netto 250 mar mindenhol megvan kezdokent, ha meg nincs ott kell hagyni), kulfoldon ennek a 6x-osa megvan. Es lehet valogatni van atjaras, kinek mi fekszik. Logisztikai, epitesz, gazdasagi/muszaki menedzser, villamos, gepesz stb. aki jot valaszt annak a masod/harmaddiplomaja is siman megvan mert csomo atfedes van. Mesterrel meg teljesen jo lesz de nelkule is. Es meg atlagbol sem annira sok mint mashol mert ez evben 2,75 utan 3.0. (ami amugy szivas, mert kell a kredit is melle +36). De a bolcsoeszeknek meg a muveszeteseknek mar most 3.25 es utana 3.5 + 36 kredit ha nincs meg mennek koltsegesre. Az NKE-en nem tom hogy mennyi lesz a kotelezo mert iden szeptembertol emelik megint azt mar irtam mennyire.


Kb ennyi kicsit kusza, mar eleg este van.

2019. jan. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!