Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 18. életévemet betöltve is...

18. életévemet betöltve is kell szülői beleegyezés ahhoz, hogy magántanuló legyek?

Figyelt kérdés
Pánikbetegségem van, pszichológushoz is járok, ő javasolta hogy próbálkozzak meg a magántanulósággal. A szüleim nem értenek ezzel egyet, mert azt gondolják, ha nincsenek elvárások felém, nem fogok tanulni (4,5 feletti átlagom van, jó tanuló vagyok).

2019. jan. 9. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
18 éves korod után azt csinálsz amit akarsz. Mondjuk ha mindezt a szüleid kontójára képzeled el akkor ehhez azért nekik is lesz egy-két szavuk.
2019. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most jó az átlagod , de magántanulóként mindent magadnak kell intézni. Nincs tanár, aki magyaráz. Ez azért a reáltárgyaknál érdekes tud lenni.
2019. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Dolgozom iskola mellett, szóval van egy mondhatni fix keresetem. Pont matekból és talán történelemből szándékozom magántanárt fogadni, amit saját magam ki is tudnék fizetni, vagyis szüleimnek nem kerülne semmibe. Több okból tűnik nekem jó ötletnek. Nem kellene pédául bejárnom testnevelés órára, vagy más készségtantárggyal sem kéne foglalkoznom.
2019. jan. 9. 20:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként tizedikes vagyok, mert a pánikbetegségem miatt buktam egy évet, és úgy érzem megint kezdődik. Ez nem ésszerű, ha rohamot kapok, szinte nincs is rá okom. Ezért érzem ezt megoldásnak. Akkor csak tanulnom kell, méghozzá itthon.
2019. jan. 9. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!