Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki tudná végre tisztázni...

Valaki tudná végre tisztázni ezt nekem?

Figyelt kérdés

Legalább a fél gyakorit végigolvastam, de sajnos mindenhol csak foszványokat szedek össze..

Szóval, Szabad Bölcsészet.

Sokak szerint "haszontalan és felesleges szak". Szerintem egyáltalán nem az, sőt.. viszont én is úgy vettem észre, hogy valóban nem keresett a magyar piacon.

De akkor miért jelentkeznek rá rengetegen?

2016-ban 120-an, 2017-ben 119-en, míg idén pedig 148-an nyertek felvételit a szakra.

Ha olyan felesleges lenne, miért jelentkeznek rá rengetegen? Kétlem.

Én is megjelöltem ezt a szakot, no ha nem is első helyen, de nem akarom elhinni, hogy olyan haszontalan lenne..



2019. jan. 14. 17:51
 1/2 A kérdező kommentje:
Csak az ELTE adatait írtam ki.
2019. jan. 14. 18:45
 2/2 anonim ***** válasza:
Az ember nem feltétlen azért megy egyetemre, mert "piacképes szakmát" akar, hanem azért mert egy bizonyos szak érdekli, és azt szeretné tanulni ami érdekli őt.
2019. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!