Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni egyetem vagy Bge?

Debreceni egyetem vagy Bge?

Figyelt kérdés

Pénzügy-számvitel szakon szeretnék tanulni és eddig nagyon a BGE-n gondolkodtam, de az adatok a DE-t javasolják.

[link]


Debrecen közelebb is lenne, de félek, hogy, ha Pesten akarok majd dolgozni akkor a DE-es diplomával nem érek semmit a BGE-n és Corvinuson végzettekkel szemben.


Ti melyiket választanátok/választjátok?



2019. jan. 16. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Jó a Debrecen is, ha találsz magadnak gyakornoki helyet. A BGE nyilván jobb hangzású, de akkor meg azt fogod kérdezni, hogy a BCE nem jobb-e (de). Nem minden az egyetem presztizse. Szerintem többet nyom a latba egy jó gyakornoki hely.
2019. jan. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Debreceni diplomát is elismerik nyugodj meg pwc, deloitte, E&Y mind ismerte és nem értem kevesebbet semmivel sem egy corvinusoshoz képest. Többen is dolgoznak ezeknél a cégeknél, akik Debrecenin végzetek. Az hogy a képzésen kívül mivel egészíted ki a CV-d rajtad áll.
2019. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha Debrecen közelebb van, akkor válaszd azt.

Debrecenben akár minden végzősnek tudnak állást ajánlani - és ez nem utolsó szempont.

2019. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Viszont Debrecenben nincs annyi diákmunka mint Pesten és ez is szempont lenne nekem.

Debrecent miért tartják jónak gazdasági téren? Szegedet meg miért nem?

2019. jan. 17. 05:06
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

"Debrecen nemcsak hazai összehasonlításban áll jól, hanem nemzetközi viszonylatban is – hangsúlyozta a miniszter. Hozzátette: a Financial Times ritkán szokott jót írni hazánkról, ám a kifejezetten a beruházók számára készített kiadványuk, az FDI magazin az európai kisvárosok között a legvonzóbb befektetési stratégiával rendelkező várossá nyilvánította Debrecent.

„A város olyan sikereket ért el, amelyeket magyarázni nem kell. Most sokan a BMW-vel azonosítják a sikert, de én visszagondolok arra is, amikor a TEVA, a Flowserve vagy a National Instruments ügyét tárgyaltuk. - Tavaly 98 nagyberuházás érkezett az országba, ezek összesen 1380 milliárd forint értéket képviseltek, ennek közel egyharmada Debrecenbe jött.” – emelte ki Szijjártó Péter, miközben átadta a FAG új gyártóüzemét."

Azt hiszem ebben minden benne van, amire rákérdeztél.

2019. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%

BGE-t nagyon tudom ajánlani (en is itt tanulok psz-en). Mindent nagyon jól megtanítanak, és itt leginkább a gyakorlatra mennek rá ami a későbbiekben fontos lesz.

Tudok információkat a BCE-n és a DE-n tanulóktól is, és egyáltalán nem bántam meg hogy a BGE-t választottam. :)

2019. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó kommentelő nyilvánvalóan elsőéves nálunk a BGEn, ami aranyos:)

Figyelj, a BGE sem tökéletes. Viszont amit mondanak hogy mi benne a szar az úgy általánosságban a magyar oktatást minősíti és nem magát az iskolát. Igen, itt is megvan a szívatás (bár 1-2 éve jelentősen megkönnyítették a tantervet, ami szerintem egy jó irányba haladás, mert eltörölték a sok, igazából értelmetlen egymásra epulest és sok-sok minimumkerdes megtanulasat, tehát lehet ezzel tényleg a "gyakorlatiasabb" felé vettük az irányt). Nézd, én nem tudok a DE-rol mondani semmit. De mondhat bárki bármit a BGErol, vannak tárgyak amiket jól tanítanak, hasznosak és egész gyakorlatiasak is, pl az összes számvitel. Én is hallottam más egyetemekről és egyértelmű hogy itt tanítják a legátfogóbban a szamvitelt. Az üzleti idegen nyelv is nagyon hasznos,tapasztalatból mondom, meg azzal is többet érsz hogy vegigszenvedted az összes órát megcsináltad az összes hülye projektet és a poron kívül csak egy PICI is ragadt rád, már sokkal többet ér ez mint aki semmit nem tanult. Na, nem akarok én esszéket írni, csak megpróbálom én is értékelni az egyetemet ahova járok így vizsgaidoszakban.


Nem tudom ez segít-e, mert az ország másik feléről jöttem, de én annyit fűznék hozzá, hogy nekem is sokkal közelebb volt mind a veszprémi Pannon Egyetem mind az akkor újonnan megnyílt székesfehérvári Corvinus. De én mégis a BGE-t es Budapestet valasztottam, főleg a lehetőségek miatt, mert az itt jóval több van mint bárhol máshol az országban(ezzel nem azt mondom hogy máshol nincsenek jó lehetőségek). És azóta is azt gondolom, jól döntöttem. Azota itt lakom, talpraesettebb, nyitottabb lettem, és így összességében többet is tapasztalhattam mintha vidéken maradtam volna a szüleimmel. Szóval szerintem ha neked is hasonló latasmodod van, én mindenképpen a BGEt Budapestet ajánlom:)

2019. jan. 20. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!