Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kaphatok tanulmányi ösztöndíjat?

Kaphatok tanulmányi ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első éves vagyok a PTE-n, osztatlan tanárin. Az első félévem lehetett volna jobb is, a korrigált kreditindexem minimum 4.13 lett (az utolsó vizsgám még nincs meg, ott kettessel számoltam). Kaphatok így tanulmányi ösztöndíjat? Ha igen, akkor kb.mennyit?



2019. jan. 19. 01:56
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

A tanulmányiösztöndíj mindig az évfolyamod teljesítményétől függ azalapján kerül megállapításra. Előre nem megjósolható.

Van amikor 3,6 ra már adnak, máskor 4,5 alatt el is felejtheted.

2019. jan. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg egy felsőbbévest, hogy azon a szakon kb mennyitől szoktak ösztöndíjat kapni.

Egy barátom a BME-en 3.5-ös átlaggal kétszer annyit kap mint egy másik barátom a Károli BTK-n.

2019. jan. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ugyancsak a BME-n pont lecsúsztam a legminimálisabb öszegről is 3,8-as átlaggal ebben a félévben. Szóval még karonként is nagyon változékony.
2019. jan. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pécsen pszichológián tavaly 4,93 volt harmadéves BA-soknál és az elsőéves MA-soknál a határ. Idén remélem nem lesz több, mert 5,17 az átlagom, talán kb. 10.000 Ft-ot kaphatnék. Itt sajnos minden tanévben a tavaszi félévben kevesebb ösztöndíj jut/főre, mert az elsőévesek csak a tavaszi félévtől kapnak ösztöndíjat, így ősszel kevesebb személy között kell elosztani ugyanannyi pénzt. Szóval itt tavaszi félévben max. 15 ezer, őszi félévben max. 25 ezer jut kb. De a legmagasabb összeget mindig csak 1 valaki kapja meg, és még az is lehet, hogy egyetemi szinten 1, nem csoport vagy évfolyam szinten. Nekem a legmagasabb ösztöndíjam is csak 22.100 ft volt, 5,5 körüli átlaggal. De 6 felettivel se kaptam meg tavaly a 15 ezret tavasszal, szóval valakinek nálam is jobb volt az átlaga. :D Örüljek a fejemnek, hogy eddig 1 félév kivételével mindig elértem a határt. Remélem most is elég lesz az 5,17...
2019. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Arról nem is beszélve, hogy ÚNKP ösztöndíjra pályázom, ami ha sikerül, 1 millió ft támogatás. 3 barátomnak tavaly összejött. :) de ehhez magas átlag kell, meg konferenciák, megyek OTDK-ra is idén, mert az ösztöndíjért bizony tenni kell. :/
2019. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!