Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezés Pécsről pesti...

Átjelentkezés Pécsről pesti egyetemre pszichológia szakra lehetséges?

Figyelt kérdés

2019. jan. 19. 04:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A tanterv nem ugyanaz, tehát lehetséges hogy nem mindent fogadnának el, de nálunk pl az ELTEn majdnem mindent két félévben hirdetnek meg, tehát nem lenne belőle nagy bak. 2.félévben fel tudnád venni. Egyébként elég sokan itthagyják a szakot, tehát elképzelhető, hogy átvennének. Gondolom jó átlag kell hozzá
2019. jan. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*baj
2019. jan. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy lányt, aki Debrecenből jelentkezett át a Károlira és átvették. Néhány tárgyat elfogadtak neki, de voltak eltérések a tantervben, azt be kellett pótolnia. Ő szereti a Károlit, szóval szerintem egy próbát neked is megér!
2019. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 regszy válasza:
48%
azt hallottam, hogy államira nem vehetnek át. Ez igaz?
2019. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Es fizetosrol csak fizetosre vesznek at, ha atvesznek?
2019. jan. 19. 19:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Most néztem kicsit jobban utána. Szóval: ELTEn min. 2 sikeresen lezárt félév kell az előző egyetemen, félévenként min. 23 kredit és 4.00 átlag. A másik intézménybe felvétel évében elég lett volna a felvételi pontszáma az ELTEre is. Azt sehol nem láttam, hogy csak önköltségesre vennének át. Viszont ahogy látom, elég durva követelményeket támasztanak...
2019. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt is megteheted, hogy kiiratkozol Pécsről és rendesen (mint gimi után) a felvin keresztül felvétlizel az ELTÉRe. Az elfogadható tárgyakat így is el lehet fogadtatni, ha jól tudom, de ennek azért nézz utána. (Nem tudom a ponthatárokat, de két éve egységesen 435 volt a legtöbb pszichó szakon)

Itt azzal lehet probléma, ha államin vagy, mert akkor ugye több félévet kell elhasználnod.

2019. jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!