Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 1 hetem van sorrendet módosíta...

1 hetem van sorrendet módosítani, mi legyen?

Figyelt kérdés

Jelenleg így néz ki a sorrendem:


1. ELTE-BTK orosz szak

2. ELTE-BTK portugál szak

3. ELTE-BGGyK gyógypedagógia szak


Tudni kell, hogy már elvégeztem 1 évet az ELTE-BTK egyik szakán (magyar), de nem tetszett, mert hiába imádom az irodalmat és imádok olvasni, ez a rengeteg könyvtárazás és beadandóírás kikészített, ráadásul nem érzem úgy, hogy "értelmes", kézzel fogható dolgot tanulnék. Ha valaki megkérdezné, hogy na, és mit is tanultok tulajdonképpen?, nem is tudom, mit mondanék..egy kicsit ebből, egy kicsit abból, de hogy mivé áll össze..passz.


Szóval beadtam ismét a jelentkezésemet, a fenti 3 helyre. A pontom mindenhová elég lesz, ez nem szempont.


Az oroszban és a portugálban kétségkívül a nyelv vonz nagyon. Imádom az orosz irodalmat és kultúrát, Szentpétervárt és Moszkvát, a portugálnak viszont a csengéséért vagyok oda, nagyon vonz maga Portugália, a portgál nép.


A gyógypedagógia azért vonz, mert gyakorlatiasabb, mint a másik kettő, és érdekel is pl. a logopédia és a látás- ill. hallássérült emberekkel való foglalkozás, viszont tartok attól, hogy az anatómia és társai nem az én bölcsész agyamnak valók.


Szóval teljesen tanácstalan vagyok. Minden érv, ellenérv, vélemény, tapasztalat érdekel bármely szakról. Az sem utolsó szempont, hogy melyikkel lehet legkevésbé éhenhalni. :)


2010. jún. 29. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem bármelyiket végigcsinálod nem nyúlsz mellé

Egyrészt az egészségügyben hiány van, és jól tudsz majd vele keresni.

Az orosz pedig egyre népszerűbb, szal szerintem az is jó választás.

Egyik ismerősöm azt mondta, h az is jó a mai világban ha olyat tanulsz ami ritka Mo-n, mert ezután kapkodnak, szal a portugál szak is jó

Tudom, h most nem túl sokat segítettem, de másrészt az ELTE-n szerzett diplomával szerintem nem leszel munkanélküli

Nah h azért kicsit segítsek is.

Húnyd be a szemed és gondolj arra h hol tudnád magad elképzelni 10 év múlva, mi lenne számodra az amiben újra és újra örömöt lelnél....attól h jó egy nyelvnek a csengése nem biztos...

2010. jún. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Először azt mérd fel, hogy te magad milyen ember vagy. Kifelé vagy befelé forduló? Milyen jellegű tevékenységeket szeretsz csinálni? Inkább egyedül dolgozol, vagy inkább csapatban? Hidd el, hogy főleg ez határozza meg majd azt, hogy mennyire szereted a munkádat és milyen állás/munka való neked, nem pedig az, hogy az orosz, portugál vagy gyógypedagógia.


A gyógypedagógiával lehet legkönnyebben éhenhalni, és ha tolmácsi állást szerzel Brüsszelben, akkor a portugál praktikusabb, mint az orosz. :-)

2010. jún. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó dolog, ha valakit több dolog is érdekel. DE.

Döntened kell, mit akarsz kezdeni az életeddel, mivel akarsz foglalkozni. Gondolkozz el, hogy képzeled el a jövődet ill. magadat mondjuk 20 év múlva. Vagy ha mondjuk a halálos ágyadon visszagondolsz az életedre, melyiket bánnád meg, és melyiknél örülnél, hogy így döntöttél (bocs a morbiditásért)


Például. A nyelvtanulás és a kultúra tanulmányozása lehet akár csak egy hobbi is, nem muszáj ahhoz diplomát szerezni. Vagy ebből diplomázol, elmehetsz tolmácsnak, fordítónak, tudomisén még minek, és akkor ez a munkád, ezzel foglalkozol életed végéig. És egyetemen az egyik nyelv mellé felveszed a másikat monornak.

Ha meg emeberekkel akarsz foglalkozni, ez AZ, ami téged kielégítene, akkor azt válaszd, annak az anatómiának meg majd nekifekszel.

Vagy elvégzed párhuzamosan a kettőt. Bár nem sok közül van egymáshoz.


Ennél jobb tanácsot nem tudok adni, mert valószínűleg én mást akarok az életemmel kezdeni, mint te. ;)

2010. jún. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én a bggyk-t ismerem. nem kell aggódni az anatómia valóban nehéz, de ha tudsz magolni, akkor megoldható. a logopédia nehéz, a tanárok szivatnak, és ez elmondható a hallássérültek szakról is. de az oktatást lehet élvezni, sok a gyakorlat, jó a légkör. viszont nem lesz álomfizetésed, az viszont nagyon valószínű hogy sose leszel munkanélküli. valóban az a legjobb, ha elgondolkozol, minek látnád magad 10 év múlva, mennyire számít, hogy jó fizetésed legyen, meg ilyenek. sok sikert:)
2010. jún. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

másrészt kérd ki azok tanácsát, akik ismernek téged, h milyen munkakörben tudnának elképzelni

lehet sokat tudnának segíteni

másrészt a felvi-n vannak konkrét fórumok, és ott tudnál ismerkedni olyanokkal akik ezt tanulják, és mesélnének neked róla


Ha én lennék a helyedben én tuti valamelyik nyelvszakot választanám, mert tolmácsra mindig szükség lesz, és jól lehet vele keresni.

1. hozzászóló voltam....


ja és azon is gondolkodj el h mi volt az erősséged és gyengeséged

ha jó voltál nyelvekből akkor egyértelmű...

2010. jún. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hennike válasza:

nyelvszakra úgy add be, hogy olyan lesz mint a magyar!

ott is lesz sok-sok kötelező olvasmány.... én angolos voltam

2010. jún. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon örülök nekik.


Ha meg kéne neveznem egy erősségemet, akkor az a nyelvérzékem, úgyhogy ettől a részétől nem félek.


Igazából az a baj, hogy egyik szak mellett sincsen döntő érvem, mindegyikben más apró előnyöket látok.


Ha most kéne döntenem, hagynám így a sorrendet, félek, hogy nem vagyok elég elhivatott a gyógypedagógiához, az oroszt meg piacképesebbnek látom a portugálnál.


Nagyon agyalok még rajta, mert már egy szakot félbehagytam, nem akarok még egyet.


Várom még a véleményeket!

2010. jún. 30. 00:05
 8/10 anonim ***** válasza:

én lehet h a 2.-3. helyet megcserélném :)

gyógypedagógiával szerintem hamarabb fogsz tudni elhelyezkedni mint a portugállal, ahogy írták is előttem, eü-ben hiány van! Viszont ha külföldre szeretnél a portugállal menni, az is jó :)

az orosz szak tetszik nekem is, tényleg így van h egyre népszerűbb, és sajnos kevés a hozzá értő ember.

2010. jún. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy megcserélem a 2-3.-at, de igazából nincs sok jelentősége, mert van annyi pontom, hogy kizártnak tartsam a bejutást, úgyhogy a hangsúly az 1. helyen van.


Az is remekül hangzik, hogy portugál szak, és utána kimenni Portugáliába, de ott MIT csinálnék? Mert úgy érzem, hogy pincérkedésnél többre vagyok hivatott.

2010. jún. 30. 01:19
 10/10 A kérdező kommentje:

helyesbítek:


van annyi pontom, hogy kizártnak tartsam a NEM bejutást, bocsánat, késő van :))

2010. jún. 30. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!