Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eegyetemeken általában hány...

Eegyetemeken általában hány kreditet kell felvenni egy félévben?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom,hogy kb.30-at. Most vagyok elsős egyetemista az első félévben volt 10 tantárgyam, így megvolt a 30kredit is. Viszont most végeztem a vizsgaidőszakkal, mindegyik tárgyam meglett,és megnéztem,hogy milyen tárgyakat tudok majd felvenni a regisztrációs időszakban, viszont a 2.félévre csak 8 tantárgyat adott ki, ami ugye csak 24 kreditet jelent. Igaz még megakarom várni a mintaórarendet, viszont azért izgulok,hogy minden rendben menjen.

2019. jan. 22. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Akár a 24 is rendben lenne, nem kell annyira szigorúan venni. Volt olyan félévem is, amikor csak 21 kreditem volt (épp nem volt szimpatikus szabvál, ahova befértem volna és jó időpontban lett volna). Később majd felveszel egy-egy tárggyal többet félévenként és kész.
2019. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk összesen 210 kredit van mintatanterv szerint a tantervben, de ebből 10 kredit szabadon választhatónak kell lenne. Ezek a tárgyak pedig értelemszerűen nincsenek hozzárendelve egyik félévhez sem, külön kell megkeresni. Valószínűleg neked is kellenek ilyen tárgyak, érdemes felvenned valamit, mert 24 kredit mellett lesz rá időd.
2019. jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

www.ajk.elte.hu/file/Jogasz_oszt_MA_nap_JN4_2017.pdf


Ez egy mintatanterv, ha megnézed benne van mennyi kreditet érdemes felvenni arra az évre. Biztos nektek is van ilyen, ha azt követed biztosan nem lehet gond :)

Amúgy a 30 kredit/félév kötelező sok lenne, ha van is ilyen korlátozás, akkor biztosan kevesebb a határ.

2019. jan. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!