Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen rövid ciklusú tanári...

Milyen rövid ciklusú tanári szakra jelentkezhetek milyen diplomával?

Figyelt kérdés

Néderlandisztikás alapszakos dilpomával csak holland tanári(2 félév, MA)-ra jelentkezhetek vagy jelentkezhetek másik rövid ciklusú tanári mesterképzésre is, mint pl angoltanár vagy fizikatanár(2 félév)?

Azt írta a tájékoztató, hogy azonos szakkal.

Akkor teljesen ki van zárva, hogy angol tanár lehessek pl. germanisztikás alapszakos diplomával vagy lehet róla szó?

Osztatlan tanárit már nem vállalom be, túl sok idő.



2019. jan. 24. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem kizárja egymást. ha germanisztikás alapszakos vagy nem hiszem hogy lehetsz angoltanár. de szerintem ilyen rövid ciklusúra jelentkezhetsz. bár akkor inlább osztatlan. alapból a két szakos tanár többet keres a mester tanár még többet. én is osztatlant csinálok. sok idő sajnos. de ha azt nézed az is 4 év (általános sulis) ha alapot csinálsz meg mestert ugyanúgy ennyire jön ki kb
2019. jan. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valóban ugyanannyi idő, viszont nem egyszerre kell két tantárgyat + pedagógia tárgyakat tanulnod.

Szerintem egyszakos tanárként is megállnám a helyemet, csak a volt iskolámban pl. voltak tanárok, akik egy szakot tanítottak.

Valóban mindegyikőjük két szakos tanár, DE csak az egyiket tanították. Így is megvolt az óraszám, mert pl. az angolt szét szedték csoportokra, így egyszerre több tanár is tudott dolgozni.

2019. jan. 25. 09:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Alapszakkal szerintem semmilyen tanári szakra nem jelentkezhetsz. Ha már van valamilyen pedagógus diplomád, akkor 4-5 félév alatt elvégezheted bármelyik tanári szakot. A másik lehetőség, hogy ha van mesterképzésed valamiből, akkor 2 félév alatt szerezhetsz hozzá tamári képesítést.
2019. jan. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lehet hogy tájékozódni kellene, mielőtt reményeket keltesz bennem, hogy valaki értelmeset válaszolt.. mert ugye erre várok.

Szerinted nem lehet. Az ELTE tanárképző központja szerint pedig lehet:


"Az új, 2017 szeptemberétől indítható rövid ciklusú (2, 4 és 5 féléves) közismereti tanári mesterképzés az ELTE-n azoknak szól, akik:


a) olyan mesterszakos vagy korábbi rendszerű (bologna előtti) egyetemi végzettséggel rendelkeznek, mely megegyezik a tanárszak szakterületével;"


Vagyis: angoltanárihoz anglisztika, spanyolhoz romanisztika stb.


Másoknak, akik szintén érdeklődtek:

Csak az alapszakoddal megegyező tanári mesterre mehetsz.. :(

A néderlandisztikás diplomámmal csak hollandtanár lehetek, ami nem jó hír.

2019. jan. 25. 13:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit idézel, azt mondja, amit én: mesterszak kell. Vagyis elvégzed a néderlandisztika mesterképzést, majd 2 félév alatt elvégezheted a hollandtanári szakot, ha van olyan.
2019. jan. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!