Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üdvözletem mindenkinek!...

Üdvözletem mindenkinek! Valóban 2020-tol kötelező lesz egy emelt érettségi ahhoz hogy egyáltalán felvegyenek?

Figyelt kérdés

Olyan helyzet állt elő , hogy érettségi után nem mentem egyből egyetemre , hanem elmentem okj-re , majd el akarok utána végezni egy technikusi képzést is.

Utána szeretnek megpróbálni egy egyetemet de 2020-tol elvileg változnak a szabályok .

Pontosan hogyan van ez ? Bármilyen emelt érettségi elég? Műszaki területre is jó pl töri ? Vagy csak műszaki tantargy?

Nyelvvizsgam van.

Előre is köszönöm



2019. jan. 28. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Csak azt az emelt érettségit fogadják el, amit középszinten is elfogadnak. Tehát egy történelmet gépészmérnökire nem
2019. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is bele estem ebbe pont most sajnos, már így 11.-be fel kell vennem egy emelt tantárgyat és csak akkor mehetek egyetemre ha lerakom. Én is úgy tudom szakmai emelt, csak szakmai egyetemre jó.
2019. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Olyan egy vagy több emelt érettségit kell tenned ami a választott szakod által előírt érettségi tárgy. Pl: mérnöki szakokon a matek/fizika/kémia/infó (amit éppen az adott szak kíván) ezt a felvi.hu-n meg tudod nézni.


Azt az egy trükköt alkalmazhatod, hogy ha már most lenne elég pontod a szakhoz, akkor felvételizz most. Beiratkozol az egyetemre, majd egyből egy passzív évvel kezded a képzést (azaz bár az egyetem hallgatója vagy, de az állami féléveid nem fogynak, tárgyat sem veszel fel) amit a Tanulmányi Osztályon kell intézned. Aztán majd 2020-tól kezdve aktív leszel, és elkezded a képzést. Ezzel kikerülheted az emelt érettségis követelményt, de igazából egyszerűbb, ha fizikából/matekból csinálsz egyet, hiszen egyetemen úgy is szükséged lesz rá.

2019. jan. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Infobol gondoltam , jövőre technikusi mellett bőven belefér. Elvileg nem nehéz.
2019. jan. 28. 21:51
 5/10 anonim válasza:
Ezzel egy baj van. Hiába lesz emelted az első emelt után nem kapsz plusz 50 pontot majd csak a második után kapsz. Ugyan így a nyelvizsgával.(28pont) így elég nehez lesz bekerül de viszont akkor az egyetemeken/fősulin -78 ponttal csökkenne a ponthatár, ez valamennyivel vigasztal. Mert ez alap követelmény 2020-ban.
2019. jan. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megjelent!!


[link]

2019. jan. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát elvileg nyelvvizsga meg emelt infó nélkül lenne 385 pontom, két szakma dob rá 32 pontot.
2019. jan. 31. 22:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Az OKJ-val vigyázz. Nézd meg, hogy beszámítják-e, vagyis kapsz-e rá pontot.
2019. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Inkább csinálj még egy

ny.vizsgát

2019. júl. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Középfokút
2019. júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!