Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség az, építészmérn...

Mi a különbség az, építészmérnök' és a sima, építész' szakok között egyetemen?

Figyelt kérdés
Mindkettőt meg lehet jelölni, de külön szak.

2019. jan. 29. 14:39
 1/8 anonim válasza:
A BME-n az építészmérnök az bsc képzés, az építész pedig osztatlan 5 éves ( okleveles építész leszel, ami megfelel az msc-nek, de igazából jobbnak tartják annál)
2019. jan. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pedig építész szakra kevesebb pont is elég.
2019. febr. 1. 01:26
 3/8 anonim válasza:
Ezt most hirtelen nem tudom. Amikor én felvételiztem akkor osztatlanra 404 volt a ponthatár, bscre meg 380valamennyi (a 480-ból).
2019. febr. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
500 pont a maximum
2019. febr. 3. 04:47
 5/8 anonim válasza:
Tudom hogy most annyi, 2010-ben amikor én felvételiztem akkor még csak 480 volt a max azért írtam hogy tudd ahhoz képest volt 404. Utána évről évre csökkent a ponthatár egyébként. Amúgy nekem építészmérnök bsc-m van, barátnőmnek meg okleveles építész diplomája szóval tudom mi a különbség a kettő között. Osztatlan Építészre menj, mert ha elvégzed akkor két év után lehet tervezői jogosultságod. Ha bscre mész akkor szenvedhetdz az mscvel és a kettő együtt több idő, a képzés meg rosszabb mint az osztatlan. Bscvel nem tervezhetsz csak msc szintű diplomával.
2019. febr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ.
2019. febr. 3. 15:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Különbség:

Építész az ötéves osztatlan, az építészmérnök meg a BSC + MSC képzés. (Bolognai rendszer). Osztatlan képzéssel a jogosultságok egy picit előbb megszerezhetőek. Már ha a tervezés érdekel ugye.


Hasonlóság:

Én mindegyik képzést elkerülném jó messzire.

2019. febr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Több szak érdekel. Több egyetemen agyalok, és több hivatás is vonz. Jövőre érettségizem. Érdekel a látványtervezés/díszlettervezés, mert 8 éve makettezem. Érdekel az egészségügyön belül a pathológia, mint kórboncnok. Vonzalmat érzek a ügyvédi vagy jogászi pálya iránt is. Sokrétű ember vagyok, széles érdeklődési körrel, hosszú lenne felsorolni, mi mindenben dolgoznék szívesen. Majd kialakul. Csak érdeklődöm. Ezt az egy évet kihasználom, hogy jobban megismerjem a hivatásokat.
2019. febr. 4. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!