Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kisképzősök! A felvételivel...

Kisképzősök! A felvételivel kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Már mindjárt itt a rajzos felvételi. Ugyebár a központin már túlvagyunk, meg vagyok elégedve a pontszámommal és a titkárságon is azt mondták, hogy teljesen megfelelő. De nem ez a lényeg. Sok információt sikerült már megszereznem, de még mindíg nem tudom a következő kérdéseket:

Mennyi időm lesz a különféle rajzokra?

Mindenkinek kötelező szóbelizni? Hogyan zajlik egy szóbeli?

A rajzosom mikor és hogyan nézik meg az otthoniakat?

Milyen jellegű otthoni rajzokat várnak? Főleg kreatívokat vagy inkább tanulmányokat?

A szóbelire is kell vinni otthoni munkákat? Ha animációt viszek azt meg tudják tekintenk?(akár a rajzosom, akár a szóbelin) Ha animáció szakra szeretnék menni akkor érdemes képregényeket, kitalált állat rajzokat bevinni? (Természetesen kidolgozott képregényeket vinnék)

Tényleg nagyon drága holmikat várnak a fotó szakon? Mit takar pontosan a grafika és a textíl szak?

Hogyan fogom megtudni, hogy fölvettek e? Interneten, a titkárságon vagy levélben értesítenek? A fejrajznál mennyire figyelik a hajat? (Csak nem igazán szeretem azt kidolgozni. Behatárolom, de inkább a fej többi részével szoktam foglalkozni.) Milyen jellegűek szoktal lenni a kreatív feladatok?

A válaszokat előre is köszönöm!!!



#felvételi #KISKÉPZŐ #rajzos felvételi
2019. jan. 29. 15:58
 1/7 anonim válasza:

Sziaa, igazából nem vagyok Kisképzős, most fogok én is felvételizni, ezeket az infókat előkészítőről/tanároktól/oda járó diákoktól tudom.

1. Ez elméletileg fent van a honlapon, de kb. 50-60 perc mind1ik, a kreatív 30.


2. Igen, ha behívnak az már fél siker. Igazából állítólag csak egy elbeszélgetés, de valószínűleg kérdezni fognak a szakkal kapcsolatosan (amelyik szaknak a szóbeliére behívnak) meg ilyen alapműveltségi dolgokat talán. Meg hogy odavaló vagy-e, de erre nem lehet készülni.


3-4. Úgy érted hogyan nézik a hozott rajzokat? Egyébként szaktól is függ. De amúgy vegyes arányban, abból nem lehet baj, esetleg vmi hagyományos technikával készültet ha grafikára mész, festményt ha festőre, kollázst ha textilre stb...


5. Nem muszáj, lehet. És szerintem igen, max nem ott helyben. És ismerek egy lányt aki egy tervezős füzetét vitte be, divat szakra (amúgy felvették :D). De ha befejetett, igényes és nem csak ilyen "órán unatkoztam" tipusú (gondolom nyilván nem) akkor mindenképp.


Erről nem tudok. Ottani gépeket használsz tudtommal (az biztos hogy grafikán is), de pl. a tananyagban van hogy ezekkel a régi gépekkel is dolgoznak, azt csak nem kell megvenni. De nyílván előny ha van saját géped, de nem elvárás.


A grafika nagyon összetett, van egy könyvkötés része, a számítógépes rajz, a tanulmányrajzok stb..


A textil igazából anyagminták. Ez egy gyengébb szak, a grafika viszont nagyon erős (az animáció is). De a weboldalon ez is fent van tudtommal.


Az hogy felvettek-e a weboldalon lesz fent tudtommal. (Ehh szóismétlés sry)


A hajat nem kell hajszálpontosan kidolgozni (haha) de legyen anyagszerű, látszódjon hogy haj és használj 3 tónust. Kb. 10 perc alatt megvagy vele.


Ezt senki se tudja ez a poén. Tavaly az volt hogy kaptak egy egyszerű szerszámot, szét kellet szedni (gondolatban) és csinálni belőle valami újat. És azt lerajzolni kidíszíteni stb... De ezek nagyon szemét feladatok szoktak lenni.

Na ez jó hosszú lett a számozást meg csak úgy elhagytam. Na mindegy, sok sikert, remélem tudtam segíteni!

2019. jan. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! A lányom animáció szakos. Neki a felvételi déltől 4-ig tartott, a kreatív feladat repülő hajtogatás volt. Az alkalmasságin a felügyelő tanár hyper gyorsan nézi meg minden felvételiző anyagát és kiválaszt néhányat azokból. Ha behívnak szóbelire, akkor az már több mint félsiker :) onnan már csak néhány ember kerül várólistára. A szóbelin arra kiváncsiak (idézem), hogy nincs- e vmi defekted :D és persze, hogy mennyire vagy elhivatott. De előbb juss el odáig!

Minden info a honlapon lesz, általában aznap amikorra ígérték.

2019. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 te te te ***** válasza:

Szoval oylan 4 orad lesz, 10 perces szunetekkel, 50 perces rajzolasi idovel. Lesz csendelet, portre, kreativ, es hat kockologias csendelet. A felvetelire vigyel tanulmanyrajzokat, de legyenek a legjobbjaid, es legyenek fotokarronon. Aztan szobelire szerintem mindne kit behivnak, en oda is vittem rajzot meg fotot, de csak ott megnezik. Ha animaciora vagy fotora mesz akkor szobelire es felvetelire is vigyel fotot meg rajzot. Ez hogy draga dolgokat varnak...nem az a lenyeg hogy milyen geped van, hanem hogy milyen vagy. Aztan ha felvettek elmondjak hogy mi kell.

Fu es kipihenten menj felvetelire mert nagyon kikeszit. Vagy 5 orat leszel ott allabdoan dolgozva.

Es ugyan ugy tudod meg hogy felvettek e; az oldalon fent lesz a nevsor, es az azonosito szamod, vagy a megadott neved.

2019. febr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 te te te ***** válasza:
Ja es hogy szobelire nem kell izgulni. Igazabol csak megneznek maguknak. Ha behivnak, akkor kb tutira veheted hogy felvettek. Az otthoni rajzokon meg a szabajossagot nezik. Hogy kepben vagy e az alapokkal. Szoval ha mondjuk egy bakot rajzolsz, legyen. Tokeletes az aranyossag, a kockologia. Ha portret viszel, legyen lathato, hogy vagod az anatomiajat a dolognak. Es inkabb portret meg csendeletet vigyel.
2019. febr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 te te te ***** válasza:

Es nem kell fikazni a szakokat, mind nehez, a textil is, az uveg is. Ne mondj velemenyt ha nem oda jarsz, es hirbol hallod a faszsagokat..Az a-s szakokra eleg nehez bejutni, mert oda van a legnagyobb tuljelentkezes, de ettol meg nem elitebb. Ezert szoktak elszalni maguktol az a-sok...

A hajat meg hagyd a francba. Rajzold meg a korivet, arnyekold valamennyire, ne legyen full feher, legyen befejezve a rajz, de azt nagyon nem kell kidolgozni, az arc a lenyeg.


Sok szerencset!

2019. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A felvételi ugyan már lezajlott, de a jövőben talán hasznára lehet valakinek a válaszom.

A fentieket annyiban egészíteném ki, hogy nem mindenkit hívnak be szóbelizni, csak azokat, akik a rajz-alkalmassági fordulón megfeleltek, és így továbbjutottak. De még a szóbelire behívottak létszáma is duplája a felvehetők számának, tehát még korántsem tuti, hogy akit behívnak szóbelire, azt fel is veszik.

Főleg kreatív otthoni rajzokat várnak, a többit lehet bizonyítani a felvételin készült rajzokkal. A fantáziádra, kreativitásodra is kíváncsiak.

A szóbelire nem kell, de érdemes vinni otthoni munkákat, és igen, a digitális munkákat is meg tudják nézni, de praktikus tableten vinni.

A többi kérdésedre nagyjából megkaptad a válaszokat a fenti válaszolóktól.

2019. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok! Én írtam a kérdést, azóta új fiókot regisztráltam. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek! Felvettek a kisképző idén induló különleges c osztályába, képző és iparművészeti ágazatra. Ezen kívül akik a jövőben felkeresik ezt a kérdést, mert a Kisképzőbe szándékoznak jelentkezni azoknak üzenem, hogy nem kell izgulni, bízzatok magatokban! Mutassátok meg, higy oda valóak vagytok, látszódjon az elszántság! Sok sikert kívánok mindenkinek, további kellemes 2019-et!
2019. ápr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!