Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit számít tánc tagozatos...

Mennyit számít tánc tagozatos iskolánál, hogy táncoltam-e előtte? Többi lent!

Figyelt kérdés

Nem most fogok felvételizni, hanem jövőre, de azért jó lenne előre tudni efféle dolgokat.

Egy tánc tagozatos sulin gondolkodok, és ha esetleg nem táncoltam előtte, akkor az problémát jelentene? Elsősorban a Nemes Nagy Ágnes Szakgimnázium tánc tagozata érdekelne, ha valaki odajár, szívesen fogadok tapasztalatot (:

Előre is köszönöm!


2019. febr. 1. 20:30
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Igen, elég sokat számít, úgyhogy ha nem táncolsz, gyorsan kezd el!

Nemes Nagy Ágnesben a felvételin ha jól tudom táncot is be kell mutatni. Elég magas szintű ott a képzés, én még nem hallottam olyanról, akit 0 tudással vettek fel.

Akik oda jelentkeznek általában tudják már hogy táncosok/korográfusok stb. akarnak lenni. Ezért van olyan is aki már tíz éve táncol mire felvételizik.

Ha a tánccal komolyabban akarsz foglalkozni, nem tudom mennyire késő 13 évesen elkezdeni.Alapvető egyensújt,testtartást, hajlékonyságot jobb ha minél korábban kezdenek fejleszteni.

Ha a tánc csak hobbi, semmivel nem vagy elkésve.

Ha most kezdesz táncolni, ajánlanám a kalsszikus balettet. Nem profi szinten, de a balett minden tánc alapja, a francia kifejezéseket sokszor használják a táncban.

Aztán jöhet a kortárs, modern, jazzbalett.

Nem tudom egy év alatt ez hogyan teljesíthető, de a felvételit mindenképp próbáld meg, sokat nem veszthetsz.

2019. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod!

A hajlékonyság és az egyensúly megy, eléggé (:

Sajnos a közelemben nem nagyon találok balettoktatást :(

Valamint, showtáncolok. Ami tudom, hogy nem egyenlő szinten van a balettel, de egy részét az teszi ki.

Ment a zöld kéz (:

2019. febr. 24. 17:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne: azt esetleg nem tudod, hogy milyen stílusban kell táncolni? Ezen fenbakadtam :D
2019. febr. 24. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!