Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik a jobb? A...

Szerintetek melyik a jobb? A Katona József gimi magyar német kéttannyelvű és a Bolyai magyar spanyol között vacillálok.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a nyelveket érdekel a spanyol, viszont suliban németet tanulok es nagyon szeretem meg értem is. Hallottam hogy a spanyol-magyar szakot többen abbahagyják menet közben, mert nem bírják. Igaz ez?

Mellette sportolok is tehát heti kb. 5-6 edzés. Ezt is szeretném belekalkulálni, hogy maradjon rá időm.

Köszönöm a válaszokat!



#Kecskemét #Katona józsef gimi #Bolyai janos gimi
2019. febr. 3. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
vèlemènyem szerint ne hagyd elveszni az eddigi nèmetedet.Èn mindenkèpp oda jelentkeznèk a helyedben ahol a nèmet van.A másik fele mit kezdesz majd a spanyollal? Hacsak nem Mexikóban vagy dèl-Amerikában ill.Spanyolországban kèpzeled el a jövődet. A nèmettel jobban jársz minden tèren főleg ha megy is ès szereted is.
2019. febr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rendben.

Ha a spanyolra mennék akkor magántanarnal heti 2 órában folytatnám a németet, úgyhogy semmiképp sem veszne el a tudás.

2019. febr. 3. 14:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen,de pont te emlîtetted hogy sportolni is szeretnèl.Akkor amellett fèrjen bele az új nyelv tanulása illetve a règi magántanárral különórán ami szintèn idö..de te tudod.Èn biztos nem bonyolîtanám az èletem 😊
2019. febr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ertem, és köszönöm a véleményt. Amúgy mindenképpen új lenne minden. Új egyesület, új magántanár. Mivel kolis leszek. Elég messze lakom.
2019. febr. 3. 17:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem is az új a lènyeg hanem hogy kevesebb időd maradna ha mèg a magántanár variáció is belèp az èletedbe. Mindenesetre sok sikert!😊
2019. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia én a Katonában vagyok német kéttanos. Érdemes lenne a németet folytatnod ha az a fő nyelved és inkább második nyelvként felvenni a spanyolt. Jelenleg 9es vagyok hisz mi vagyunk az első német kéttanosok, ezzel csak azt akarkom mondani hogy ebben az évben még indítottak spanyolt, lehet ezt is második nyelvnek választani, viszont elég kevés spanyol tanár maradt így ha jövőre nem lesz több tanár meglehet, hogy nem indul a képzés.. de ha esetleg van spanyol magántanár ismerősöd oda is tudsz járni vagy még van a katonában olasz, francia illetve szakköri szinten akár orosz, nyilván angol is. Szerintem egyértelműen megéri ide jönnöd mert nem csak nyelvből erőd a suli, ha kérdésed van írj nyugodtan.
2019. márc. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!😊😊
2019. márc. 10. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!