Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon kétségbe vagyok esve,...

Nagyon kétségbe vagyok esve, mi lesz az oktatásommal? Elsősorban tanárok segítségére lenne szükségem.

Figyelt kérdés

Sziasztok! A történetem meglehetősen hosszú, azonban megpróbálom a lehető leg-rövidebben és logikusabban elmondani.

17 éves magántanuló vagyok, egy amerikai magántanulást biztosító online rendszer magántanulója. 100% legális, világszerte vannak diákok, aki ebbe a rendszerbe vannak regisztrálva. Erdélyben és Budapesten is élek, kétlaki életet élünk, tobbek között emiatt is választottuk ezt a rendszert. 1. osztálytól 4. osztály végéig erdélyben jártam iskolába, 5. osztálytól 7. osztály végéig egy budapesti iskola magántanulója voltam, 3 havonta jártam vizsgázni. Anyukám munkájából kifolyólag ezt a módszert véltük a legjobb megoldásnak.. A hetedik osztályt ismételnem kellett, ugyanis volt egy borzalmas évem, egyedül kellett tanuljak, nem kaptam semmiféle segítséget vagy támogatást, a hölgy aki előzőleg segített a tnulásban, egészségügyi okok miatt nem tudott már többet hozzánk jönni, és anyagi problémák miatt új tanárt nem tudtunk volna fizetni. 2ö15ben voltam hetedikes, ekkor buktam. Emiatt, most 11 osztály helyett a 10. osztályt járom.

Szeretném letenni az amerikai és a magyar érettségit egyaránt. Az amerikaival nincs gond, hiszen a fulbright biztosít felkész1tő programokat, és magát a tesztet is.

Na de a magyarral vannak problémák. Magyar iskolába kéne mennem, hogy le tudjam tenni az érettségit. Egy magyarországi iskola tanulója kell legyek. Mivel én felvételiztem nyolcadikban( már az amerikai magántanulói rendszerben voltam), ezért nem tudom hogyan lenne megoldható az, hogy bekerüljek egy iskolába. Hova menjek, milyen intézménynél érdeklődjek, hogy megtudjam hogyan kerülhetek be egy suliba? Le kéne tennem egy vizsgát annak megfelelően, hogy mely iskolába jelentkezek?

Teljes mértékben kétségbe vagyok esve, anyukám nem hajlandó segíteni, azt mondta, hogy Ő ebből kiszállt, oldjam meg egyedül. Nincs jó kapcslatom vele, ki szerente rakni amint 18 éves leszek. Azonban az a legkissebb problémám hiszem már dolgoztam és nem kerestem kevés pénzt, ha újra el kezdenék dolgozni fenn tudnám tartani magam, ki tudnék bérelni egy kis szobát.

Aki elolvasta, könyörgöm ha tud, és van bármilyen ötlete, írja le. Előre is köszönöm a válaszokat !



2019. febr. 5. 11:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Bár én nem vagyok tanár, azt tudom tanácsolni, hogy menj be ha Pesten vagy (ha nem, hívj fel) egy ottani középiskolába és kérdezd meg, mi a feltétele annak, hogy ott letudj érettségizni. Meg ugye sokan akik nem 18 évesen érettségiznek hanem pl. 22-3 vagy idősebbek, nekik is lehet érettségizni, szóval biztos vagyok benne, hogy neked is. Akinek van érettségije, ők is szoktak utólag még pl. szintemelőt lerakni vagy egy olyan tárgyból mennek, amiből még nincs, ha kell. Szóval érdeklődj egy iskolánál.
2019. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Miután letetted az amerikait, jelentkezz be egy intenzív gimnáziumba és két év alatt leérettségizhetsz. Ott felkészítenek rá rendesen, majdnem olyan mintha gimibe járnál, csak főként este vannak az órák és gyorsabban haladtok, meg nincs annyi számonkérés sem.
2019. febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Anyukám azt javasolta, hogy esti iskolába jelentkezzek, mert azt gyengébb képességű diákok számára van, én ugyan nem tudnék arról, hogy gyengébb a felfogásom mint a korosztályomé, annak ellenére is, hogy buktam. A bukásomnak az oka nem az, hogy szellemileg fogyatékos lennék, hanem az, hogy egyedül hagytak otthon a tankönyvekkel együtt, és elvárás volt, hogy autodidakta módon tanuljam meg az anyagot. Nos ezzel szerintem több probléma is van, többek között az egyik az, hogy hetedikben az anyag úgymond bedurvul és már nem olyan mint az előző években, hanem sokkal nehezebb, és ezt az anyag mennyiséget nem lehet egy 13,14 éves gyerekre hagyni, hogy csak úgy egyedül magolja be oszt annyi. Nem voltak barátaim, izoláltan éltem, depresszióba estem és mindenféle problémám keletkezett ebből a helyzetből. A bukásom óta anyám lenéz, gyenge képességűnek tart, nagyon kevés támogatást kapok tőle, legyen az érzelmi, verbális vagy cselekedet.

Esti iskola mellett kellene dolgozzak, hogy eltartsam magam, ugyanakkor nem szeretnék egy rossz, destruktív társaságba kerülni, nem tudom milyen emberek járnak hasonló iskolákba. Egyetemre feltélenül szeretnék menni, azonban ehhez is kell némi támogatás, pontosabban egy olyasvalaki, aki bíztat, hogy képes vagyok végigmenni ezen a procedúrán, valamilyen lelki erőt nyújt. Ezt egy normálisabb iskola biztosítaná szerintem, habár az igazat megvallva, nem tudom milyenek az iskolák és tanárjaik Budapesten(általánosítva). Muszáj esti iskola vagy lehet normál?

2019. febr. 5. 11:42
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat! Még egy utolsó kérdés...ha intenzív iskolába jelentkezek, az számítani fog akkor amikor egyetemre jelentkezek? Kevesebbet "ér" mint egy normál gimnázium? Amerikai egyetemre úgyse mehetnék, hiszen borzasztóan borsos ára van, számunkra megfizethetetlen, és nem kevés amerikai számára is.

Ösztöndíjat amerikai egyetemre nem kapnék, ugyanis az egy TELJESEN más rendszer, abszolút eltér a mi oktatási rendszerünktől. Kihívás szempontjábol megcsinálnám, de utána nem tudom mit tudnék vele kezdeni.

2019. febr. 5. 11:50
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az esti intenzívvel az a jó, hogy nem a fogyatékosoknak való. Olyan gyorsan haladtok az anyaggal, hogy aki egy kicsit is hülye hozzá hamar kibukik. A végére a normális réteg marad akik le is érettségiznek. Normál suliba sajnos olyanokat is elrugdosnak az érettségiig akiknek semmi keresnivalójuk ott, például egy volt osztálytársam a választott tárgyából bukott. Na meg nem utolsó sorban ha dolgoznod kell, azt csak esti mellett fogsz tudni normálisan.
2019. febr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít. Ugyan olyan teljes értékű annyira, hogy pontosan ugyan azt fogjátok megírni és pont ugyan akkor, mint a rendesen érettségizők.
2019. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaokat, nagyon sokat segített.

Amint újra Pesten leszek, elkezdek érdeklődni ezügyben, és remélem szeptembertől már egy esti vagy intenzív suliban kezdhetek. Köszi mégegyszer, erőt adtatok nekem. Kellemes napot mindenkinek!

2019. febr. 5. 12:55
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 17 éves vagy én először sima gimnáziumokban próbálkoznék. Ott próbálnék magántanulói jogviszonyt létesíteni és ott leérettségizni. Egyszerűen keress rá a neten ol vannak gimnáziumok a közeledben és hívd fel őket telefonon szép sorban.


Az én lányom most 8-os, időnként segítek neki matekból, fizikából, vagy néha felmondja az anyagot kémiából, történelemből, úgyhogy nagyjából tisztában vagyok vele, mi a tananyag. Ha te ezt képes voltál teljesen magadtól megtanulni, akkor nem hogy fogyatékos nem vagy, hanem nagyon jó képességű!


Sok sikert és kitartást kívánok neked!

2019. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

A probléma csak az, hogy nem felvételiztem, és nem tudom, hogy felvételi nélkül felvennének-e egy gimnáziumba. Egy 8.os felvételit csak nem írhatok...

2019. febr. 5. 14:04
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem gond ha nem írtál felvételit, a lényeg, h 10.es vagy, és tanulsz. Ha megtudod beszélni az igazgatóval, akkor átvehet.


Javaslom a [link] -t, középiskolai alap anyagból készít fel.

(Magyar, töri, matek, stb.)


A bukással pedig ne törődj, kérésre is lehet akár bukni. Az pedig, hogy még nem vagy 11.es JÓ, mert 11.ben jönnek a faktok (nem tudom mennyire ismered a magyar gimnáziumi rendszert, az én faktjaim pl: matek & fizika) ami az emeltre készít fel.

Ahhoz, hogy magyar egyetemre tudjál menni kell egy min. B2-es nyelvvizsga (angollal gondolom nem lesz gond), és egy emelt érettségi (ez 2020-tól érvényes).


Ha bármilyen más kérdésed van, szólj!

Üdv: 16/L


PS: Melyik az a magántanulói rendszer amit használsz?

2019. febr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!