Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire számítsak Kaposvártól...

Mire számítsak Kaposvártól Pécs után?

Figyelt kérdés

Egy kis faluban lakom Baranya megyében, Pécsre jártam általános iskolába, és most gimibe. Egyetemre elsősorban PTE ETK diagnosztikai analitikára szeretnék menni, de elég rosszakat olvastam Kaposvárról, és kezdek elbizonytalanodni, hogy talán mégsem az lenne a legjobb döntés... Van esetleg valaki aki ott tanul és tud valamilyen információval szolgálni?

A válaszokat előre is köszönöm :)



2019. febr. 7. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis filmes kérdés.
2019. febr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elnézést, még nem tettem fel itt kérdést, nem tűnt fel, hogy be kellene állítanom kategóriát. Köszönöm, hogy szóltál, meg tudom valahol esetleg változtatni?
2019. febr. 7. 20:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha teszel fel konkrét kérdéseket, könnyebb válaszolni. Mert információval tudok szolgálni, de nincs kedvem konkrét kérdés nélkül regényt írni, mert azt már eljátszottuk itt párszor, aztán a végén vagy be sem iratkoztak, vagy 1 félév után feladták, pedig mondtam nekik, hogy készüljenek rendesen. Nem viccből mondtam. Persze, ha te komolyan gondolod, szeretsz rengeteget szívni kínosan alacsony fizetésért és igen kevés megbecsülésért,

akkor szívesen segítek. Kaposvár amúgy szép város. Én szeretem. Sokan panaszkodnak, hogy unalmas, de ezen a szakon úgysincs idő szórakozni, ha el akarod végezni 4 év alatt.

2019. febr. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem Kaposvár mint város alapból "sötétebb", mint Pécs. :D
2019. febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát, eléggé komolyan gondolom. Mondjuk úgy tervezem, hogy külföldre megyek, ha itthon nem jönnek össze úgy a dolgok.

Az Orvosi Iskolája milyen? Azt is el szeretném végezni mindenképp, szóval a 4 év nekem eleve nem játszik 😅

Konkrét kérdés... Nos, tudom, hogy ez nagyon változó és konkrétan megjósolhatatlan, de úgy általában mire számítsak társaság terén? Illetve, a kollégium milyen?

2019. febr. 24. 18:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó látni, hogy ilyen ambiciózus vagy. Azonban készülj rá, hogy erre a BSc szakra épülő rendes MSc, Phd képzést csak külföldön fogsz találni! Radiográfus MSc legközelebb Ausztriában van. Van pár MSc képzés itt is, de azok nem kifejezetten diagnosztikai analitikáról szólnak, inkább

a menedzsmentről vagy középiskolai eü. oktatásról.

Persze, előbb el kell dönteni, hogy egyáltalán képalkotó vagy laboros leszel-e. Első év után kell választani.


Én bejárós voltam, de sokszor jártam a koleszban. Maga az egész épület valamikor 30 éve lehetett felújítva. A koli az egyetemi épület 2. emeletétől felfelé tart, mindössze 2 emelet. Lepusztult hely, de azért mindig próbálkozik az igazgatónő az újításokkal. Ez nem egyszerű, mert Pécs csak akkor enged újítani, ha emelkedik a kolesz ára, azonban ezt az igazgatónő nem akarja engedni a szegényebb diákok érdekében. Kevés ember van, így családias a hangulat. A koleszosok szoktak partikat szervezni. Én erősen introvertált vagyok, így nincs az a Zisten, hogy elmenjek, de azért meg szoktak hívni első évben. :D Sok a csúszás, ezért nagy a haverkodás a különböző évfolyamok között. Én nagyrészt olyanokkal töltöttem az időm, akik 1-2 évfolyammal felettem jártak, csak pár kurzussal elcsúsztak és hozzánk jártak azokra. Az újabb évfolyamokból csak pár embert ismerek, néhányan nagyon jófejek, de van pár bunkó is, aki minden ok nélkül lekezelő a többiekkel. Fogalmam sincs, miért. De minden évfolyamban vannak ilyenek. Összességében jó a hangulat. Az első pár héten, hónapban kicsit távolságtartóak, de aztán a sok közös szívás összekovácsol. Gimiben kissé kiközösítettnek számítottam a "geek csaj, aki mindig rajzol a barátnőjével" skatulyával, de az egyetemen pár hónap után a legextrovertáltabb és legmagabiztosabb emberek körében is népszerű beszélgetőpartner lettem, így feltételezem, hogy itt mindenki be tud majd illeszkedni személyiségtípusától függetlenül, nem lesz ezzel probléma. :D

2019. febr. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Oh, ez a külföld dolog elég új... Voltunk nyílt napon, ott kifejezetten azt említették, hogy Kaposváron tudok Phdzni... Jajj ez most így kicsit lelombozottxdd

Sajnos sejtettem, hogy a kolesz nem a legjobb:/ De ha van fűtés, WiFi, ágy és víz, akkor semmi nem akadály, majd maximum viszek magammal tisztítószereket:DDD

Az introvertált jelző nekem sem új. De jó hallani, hogy nem vészes a társaság:D Arról tudsz esetleg valamit, hogy koleszban vannak-e ilyen "betartandó szabályok" mint gimiben? Mármint például hogy kimenőt kell kérni, adott időre vissza kell érni, ilyesmi.

Hányadik éve tanulsz ott egyébként?

2019. febr. 25. 18:16
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a nyíltnapokon szeretnek egy kicsit szépíteni. A PTE-n belül van MSc/Phd képzés, de azok Pécsen vannak. Esetleg a szükséges gyakorlatot/kutatást végezheted Kaposváron a kórházban. Az említett eü. menedzseri MSc a legnépszerűbb, ismerek pár embert, aki azt elvégezte és tudja hasznosítani. Egyetlen képalkotó srácról tudok tőlünk, aki most végzi a Phd képzést, neki tényleg ez a szenvedélye és tanít is az egyetemen. Tehát ha nagyon küzdesz érte, megszerezheted azt a doktorit! :) De én azt mondom neked, hogy ha kimész külföldre tanulni a BSc után, azzal csak jól jársz! Akiknek van külföldi gyakorlatuk, azokat sokkal szívesebben foglalkoztatják itthon magasabb pozíciókban.


Tudtommal nincsenek ilyen típusú szabályok. Mindenki akkor jár ki-be, amikor szeretne. A közös konyhák takarítása van beosztva hetente szobánként. Vannak egyéb kisebb szabályok, amikről tájékoztatni szokták a koleszosokat év elején, de azok nem jelentenek majd problémát neked szerintem. Egy lakórészen 4 ember lakik, két kétfős szobában. 4 emberre van egy vécé és egy zuhanyzó.


Negyedéves vagyok hivatalosan, de épp passzív félévemet töltöm egészségügyi okokból és majd csak szeptemberben megyek vissza az utolsó, gyakorlati évemre.

2019. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jajj, Pécs még jobb😁 Gyakorlatra szeretnék külföldre menni egyébként.

Azt hiszem tudom kire gondolsz, de nem biztosxd Magas, barna hajú és gyorsan beszél? 😂😂

2019. febr. 26. 22:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A tantervbe épített 2 féléves gyakorlatot csak a megadott kórházakban lehet végezni Magyarországon. Minden évben van egy lista, hogy mik a választható helyek. Adhatsz be kérvényt, hogy máshová szeretnél menni, de nagy az esélye, hogy elutasítják.


Magasnak magas, barnának is barna, de azt nem vettem észre, hogy gyorsan beszélne. Általában rettegnek tőle az alsóbbévesek meg magázzák, mert elég komolyan veszi az anatómia oktatást, de nekem sosem volt vele problémám ennek ellenére sem. Meg hát nem fogok egy olyan srácot magázni, akit még ismertem BSc hallgató korában. :D Több ilyen ember is tartott órákat. Idén már az egyik kitűnő tanuló szaktársam is. Sajnos ekkora orvoshiány van, az oktatást is csak idősebb diákok segítségével lehet megoldani.

Mindenesetre ez a srác alapjáraton egy nagyon rendes, szorgalmas, segítőkész ember, még ha túl szigorúnak is tűnik elsőre, szóval nem kell betojni. Meg kell tanulni az anatómiát és kész. Alap dolog, hogy az ember álmából felkeltve is fel tudja rajzolni a szívet és az érrendszert hibátlanul, mert enélkül a tudás nélkül nagy gondjai lesznek a későbbi kurzusokon, illetve a munkája során. A gólyaavatókon mindig kiderül, hogy ez a tudás bizony elég hiányosan érkezik a középiskolákból. Amikor valaki pólójára kell rajzolni a szerveit, sűrűn jobb oldalra kerül a gyomor, a pancreas konkrétan nem létezik és a belek inkább gombolyagra hasonlítanak. :D

2019. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!