Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyi Dániel Gimnázium -...

Berzsenyi Dániel Gimnázium - szóbeli tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

9.A, vagyis humán osztályos vagyok a Berzsenyi Dániel Gimnáziumban (Budapest). Tavaly nekem is nagyon jól jöttek az itt, a Gyakorikérdések.hu-n megtalálható berzsenyis - töri és magyar - szóbeli tapasztalatok, úgyhogy úgy döntöttem, most rajtam a sor.

Ha bárkinek, bármiféle kérdése van a témával kapcsolatban, írja le ide, vagy nekem privátban, és én megpróbálok a tőlem telhető legkielégítőbb módon válasz(oka)t adni. Remélem, evvel valamennyit tudok segíteni a Berzsenyibe felvételizőknek. :)



2019. febr. 12. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyen jó évfolyamtársat hasonló tapasztalatokkal itt látni :)
2019. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bizony. Gondoltam, hogy evvel nem vagyok egyedül. :)
2019. febr. 13. 18:32
 3/14 bbmarta ***** válasza:
Engem a magyar része érdekelne a szóbelinek, a töri az ok. Láttam a magyar mintafeladatokat is fent a honlapon, az nem tűnik annyira nehéznek, viszont ez alapján készülni nemigen lehet... És köszi a segítségedet!
2019. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
LIZA TE VAGY AZ? ^^
2019. febr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
El kell, hogy keserítselek. Soma vagyok. :P
2019. febr. 15. 07:36
 6/14 A kérdező kommentje:

#3/5 Szia!

Elküldöm egy korábbi válaszom, szerintem az segíteni fog. :)


Irodalomból semmiféle elméletet nem kérdeztek. Kaptam egy verset, és ahhoz feladatokat, amelyeknek szintén nem az egészét kellett megcsinálni. Radnóti Naptár című verse volt az, ami alapjáraton 12 versszakos. Értelemszerűen minden strófa egy-egy hónapot jelöl. De a feladatban csak 4-et adtak meg úgy, hogy se a vers címét, de pedig az alcímeket (pl. Január, Feburár) nem adták meg. Az egyikben konkrétan az is volt a feladat, hogy ezeket kellett kitalálni, de az évszak és a hónap is kellett. Plusz indoklás. :D

(Utólag megnéztem, a négy, szóban forgó versszak a Május, Augusztus, Október és December volt. Leginkább a logikára kellett hagyatkozni. Például: "hó esik" -> tél; "angyal" -> asszociáció a Karácsonyra, amelynek hónapja -> december. Én kettőt összekevertem, de kijavítottak, nem volt belőle semmi gond. :D

Az általános műveltségedre, szókincsedre is kíváncsiak lehetnek, tőlem például megkérdezték, mi más néven a tengeri. Nem tudtam, (amúgy kukorica), de miután elárulták, el tudtam mondani, miért. A kukoricát a tengeren túlról, az óceánon, kvázi tengeren (->tengeri) hozták be Európába a XV. és XVI. században. Vagyis nem árt némi improvizációs-készség sem.


Tipp: az irodalomra annyira nem lehet készülni, de van pár örök kérdés, amit mindig feltesznek. Ilyen a verseknél a műfaj, rímelés, költői képek. Készülni kell arra is, hogy egy szövegnek Neked kell címet adnod!

Ha idegen eredetű, bonyolultabb szót/szavakat használsz,

akkor feltétlenül tudd a pontos jelentését. Mert, ha nem, azt a tanár rögtön látni fogja.

Legyen a tarsolyodban válasz arra az esetre is, ha a kedvenc könyved/íród/költőd, stb... felől érdeklődnek. Ha külön nem kérdezik, de van rá alkalom, hogy mondd (mondjuk a bemutatkozásnál), akkor élj vele. Ez a válasz nyújt talán legjobban rálátást az irodalom iránti érdeklődésedre, szeretetedre. :)


Sok sikert! ^^

2019. febr. 16. 16:37
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is kilencedikes vagyok a Berzsóban, és bár nem humános, de ott is szóbeliztem. Annyival egészíteném ki a Soma válaszát, hogy tőlem kérdezték, melyik költő korában élnék és miért? Nagyon ügyelni kell a pontos meghatározára, és fogalmazásra, mert nálam eléggé belekötöttek, és nagyon figyeltek a pontatlan meghatározásokra. Sok sikert és amúgy aranyosak, szóval nem kell félni:)
2019. febr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kacsaa2 válasza:
Esetleg valakinek fizika szakon tapasztalat?
2019. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Nekem a magyarral nincs bajom, szerintem simán meg lesz, de a törin nagyon parázok. Mennyit kell elmondani? Mert most jöttem rá, hogy az a négy tétel nekem tök hosszú, főleg az Európa és Magyarország XX. század első két évtizedében.Mi ehhez rengeteget vettünk és biztos nem fogok rá emlékezni. Próbálok rájuk tanulni, de ezen kívül suli is van. Tudom, hogy ezeket már elvileg tudni kéne, de nekem eddig nem merült fel a töri tagozat, pedig szeretem és ötös vagyok belőle.A másik véglet meg a török hódoltság Magyarországon. Írtam belőle egy egy oldalas vázlatot, mert nincs meg a régi füzetem, de azt meg 5 perc alatt elmondom és ha kérdeznek mást is, akkor nem fogok tudni válaszolni...

Nagyon szarul mondtam el, de remélem érted. :)

2020. jan. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
És igen, rájöttem, hogy 2020 van, és nem 2019, de ha valaki megszán, nyugodtan válaszolhat
2020. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!