Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégium szempontjából...

Kollégium szempontjából inkább jelentkezzek vidéki egyetemre vagy Budapest is szóba jöhet?

Figyelt kérdés
Baranya megyei vagyok. Pécs nem tetszik. Leginkább a Semmelweis egyetem tetszene, de nem biztos, hogy bejutok a kollégiumba. Inkább jelentkezzek vidékre?

2019. febr. 17. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Én inkább közelre jelentkeznék, hogy be tudjak járni. Kivéve ha nincs olyan szak, ami érdekel, mert akkor nincs más választásod.
2019. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én vidékről járok Szegedre be. Napi 3-3 óra utazás úgy hogy pl. ősszel ebből kétszer hajnal 3-kor indultam és este 10-re értem haza. Persze senkit sem hatott meg hogy én bejárok....mert miért is értékelné valaki legalább szóban.

Viszont a koli ott annyira undorító az összes ahol magánélet 0 hogy nekem megéri...főleg hogy az albérlet árát másra is lehet költeni.

Persze Budapesten lehet jobb a helyzet és nem akarok én beleszólni csak leírtam egy konkrét példát hogy bejárással is lehet boldogulni.

2019. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miet rossz a Szegedi kollégium?
2019. febr. 17. 12:54
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a Semmelweis Egyetem kollégiumai sem leányálmok, a szegedihez hasonlóan, sőt. Én a 4 egyetem közül, ami szóba jöhet, az alapján Debrecenben és Pécsen vannak szépen felújított koleszok, amikben én szívesen laknék. De ha már Szeged és a Semmelweis közül kellene választani, akkor én Szegedet választanám, mivel ott olcsóbban meg lehet élni, és ha esetleg nagyon nem jön be a kollégium, anyagilag kevésbé megterhelő ott kivenni egy szobát, plusz szerintem a tömegközlekedéssel eltöltött idő sem mindegy (ami a fővárosban nyilván több), meg amúgy a fővárosban a kollégiumok is drágábbak, hiába nem nagyobb a színvonal. Csak összehasonlításképp, Debrecenben/Pécsen ~18-20 ezerért modern, felújított, saját fürdős 2 ágyas szobát kapsz (Debrecenben még TV is van, ami elég pici, de akkor is menő :D). Ezzel szemben a fővárosban ugyanazt kapod ennyiért, amit Szegeden ~10-ért adnak. Egyébként még Szeged mellett szól a jegyzettámogatás és az ingyen buszbérlet is (Bp.-n 3450 a diákbérlet)

Amúgy mi nem tetszik Pécsben? Én tökre szeretnék ott lakni, csak mivel baromi messze van, nekem az csak az utolsó hely, amolyan biztonsági játékos :D

2019. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyetemistaként változást akarok. :) elszakadni otthonról. Más várost megismerni. Önállónak lenni.
2019. febr. 17. 14:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Szegeden kb egy koli egy része ami vállalható. De ott is 3 szobás lakások vannak többségében.

Aki nem bírja hogy másokkal kell egy szobában élnie puritán (nem úgy puritán mint a törpe diktátor vára a Karmelita Kolostorban) annak nem való a koli. Aki társasági ember meg bulizós piálós annak jó lehet.


Amúgy egy jobb minőségű vonat több kényelmet és magánéletet biztosít mint a legtöbb koli. Persze kicsit rám néznek furán hogy így jártam végig a bsc-t és lassan az msc-t is...

2019. febr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ha az nem zavar, hogy nincs saját szobád akkor nemhiszem, hogy olyan rossz lehet a koli

nem ismerem pontosan, hogy milyen az orvosis koli, de a saját és többi barátaim tapasztalataiból kiindulva egyáltalán nem muszáj éjjel nappal inni és bulizni, sőt...

2019. febr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szegeden az orvosis koli ratyibb mint a többi.

Ami közel van az állomáshoz és az aradi térhez na az kb a Károlyit is alulmúlja.

2019. febr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem orvosis. Etk
2019. febr. 20. 14:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon jók a pontjaid akkor a Móra koli egy tűrhetőbb választás.


Hozzáteszem, van egyetemi szociális támogatás, ez persze családi háttértől függ.

de mivel te csak koliban gondolkozol, ezért feltételezem nem engedheted meg az albérletet teljesen önerőből.


akiknél sok gyerek van, vagy nagyon alacsony az egy főre jutó kereset a háztartásban, vagy nagyon távol lakik Szegedtől, például Győrben, vagy ezek mindegyike igaz rá, azok a hátrányosság mértéke alapján részesülnek szociális támogatásban. ez a legtöbbeknél havi 14 ezer.


Szegeden szobát bérelni egy albérketben eléggé változó, de a legalsó határ körülbelül 30 ezer havonta, ami tartalmazza a rezsit és egyebeket is. Persze fel lehet sülni ezzel, ha éppen egy Idióta 67 éves Mari néni adja ki az emeleti szobáját... Hidd el, egy hülye tulajtól legalább annyira kikészülhetsz mint 2 hangos szobatárstól.


De ha emberséges főbérlőt+csendes lakótársakat fogsz ki, akkor az albérleti szoba egy nagyon jó dolog.

Én 40 ezerért bérelek szobát, az óráim 90%-a 10 perc gyaloglás, és csöndes környéken van.

A szépséghibája egyedül a tulaj, aki nem igazán érti azt hogy ne jöjjön már át a nap bármely szakában, mert épp valamit itt tárol, és ő azt el akarja vinni...


De itt is rákaptak arra hogy drágítsák az albérleteket. Külföldiek zsebből kifizetik ezeket az árakat, a sok vízagyúnak meg nem esik le hogy a magyar egyetemista továbbra se tud ennyit kiadni. Megy a harácsolás.


De ha valóban nem menne rá az idegrendszered és a tanulmányod a kolira, akkor menj csak.


Móra, Öthalmi, kicsi egyházi kolik, pl Szent Imre, de van egy két nem egyetemi koli is, pl a Béke utcai koli. Ezek még tűrhetőek, a Károlyi, vagy Herman már nem a komolyan tanulókra van tervezve.

Oda leginkább visszafejlődni járnak.

2019. ápr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!