Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esély arra, hogy egy...

Van esély arra, hogy egy adott tantárgyból magántanuló legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy történelemből lehetek e magántanuló? (Középiskola;Gimnázium)

Most vagyok 9. osztályos. Heti kétszer van törim. Hétfőnként, illetve szerdánként. Ezáltal hét napból négyet végigstresszelek.

A vasárnaptól egészen szerdáig gyomorgörccsel ülök, hogy "úristen ma lesz törim" , "úristen holnap lesz törim".

Egyszerűen nem tudom megérteni, ahogy ez a tanár magyaráz. Nem tudom értelmesen lejegyzetelni, mert összevissza csatangol az évszámokban, az eseményekben. Itthon pedig nem tudom segítségül sem venni a tankönyvet, mert semmi olyan nincs leírva, amit ő órán említett.

Tételfogalmazásokat is írunk vele, ami sosem sikerül jóra. A forrásokból, amit hozzácsatol a feladathoz senki sem ért meg semmit.

Ezek a források általában kettesre sikerülnek. A témazáróimat pedig hármasra írom.

Volt már példa arra, hogy a nem tudtam időben befejezni a dolgozatomat, és ráírt egy olyat, hogy "Na mi van, elfogyott a szusz?"

Volt alkalom arra is, hogy az egész osztály előtt alázott meg olyan szinten, hogy sírva fakadtam az óra kellős közepén.


Van esélyünk arra, hogy a szüleim írnak egy kérvényt, amelyben megfogalmazzák a problémát, és kérik az igazgatót, hogy mentsen fel annak a tanárnak az órájáról, és járjak az iskolában belül másik történelem órára, másik pedagógushoz. És hogy 12.ben akkor ne a mostani tanárom érettségiztessen le, hanem az, akit elhelyeznek mellém, ha az igazgató elfogadja a kérésünket?

Választokat előre is köszönöm!



2019. febr. 26. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet, de iskola után járhatsz magántanárhoz. Szerintem heti egy óra elég lenne hozzá. Engem kilencedikben meghúztak töriből, 14 magánóra elég volt egy tanárnál, hogy négyesre felhozza a tudásom. Nézett is a magántanár, hogy hogyan húzhattak meg.
2019. febr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lehetsz egyetlen tantárgyból magántanuló.

Nagyon sajnálom, h ennyire szorongsz miatta :(


A magántanár tényleg nem rossz ötlet.


Mondanám, h menjenek be a szüleid beszélni a tanárral, de a leírásod alapján nem lenne sok értelme, mert egyszerűen nem tud tanítani.

Az igazgatóhoz sincs sok értelme menni, mert ha panaszkodsz rá, még végül pikkelni fog rád.


A törit középszintű érettségire szerintem magad is meg tudod tanulni a tankönyvekből, azzal meg ne foglalkozz, hogy ketteseket ad.

2019. febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 lilyfelton válasza:
Csak egy tantárgyat nem lehet feladnj. Felmentest kaphatsz, de csak ha komoly problemad van vele. (Ha a nevelesi tanacsadoba elmesz es ott felmentenek alola akkor szabad vagy, de az nem igazan fordulhat elo) :( Esetleg iskola valatason gondolkozz el, vagy beszelj errol a szuleiddel. Hamar talaljatok megoldast mert egy ilyen tanar egy eletre elveheti a kedvedet es akkor nehezebb lesz az erettsegi is. Sok sikert!
2019. márc. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!