Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti (XIV. Kerület)...

Budapesti (XIV. Kerület) Szent István Gimnázium hatosztályos speciális matematika tagozat?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék bekerülni a matekos osztályba, az írásbelim “istvánba átváltva” 200/240 a hozott pontokkal együtt pedig 258/300. A szóbelim egy hete volt, eredmények még nincsenek publikálva de én jónak érzem az akkori teljesítményem. Vélemények az iskoláról? Minden választ nagyon köszönök!

2019. márc. 4. 21:51
 1/1 anonim válasza:

Elvileg egy nagyon jó iskoláról van szó, de aki ide szeretne jönni és fel is veszik, beleeshet abba a hibába, hogy naívan ítéli meg a helyzetet.

Egy iskolát aszerint értékelnek jóra, vagy rosszra, hogy az ott tanuló diákok milyen teljesítményt nyújtanak, nem pedig aszerint, hogy milyen tanáraik vannak, és milyen oktatásban részesülnek. És a Szent Istvánban sajnos az a helyzet, hogy sok olyan tanár van, aki szinte semmivel nem járul hozzá a diákok fejlődéséhez, sőt, az órák annyira hasznavehetetlenek, hogy jobban járna a diák, ha az órán eltöltött időben inkább egyedül dolgozná fel az anyagot a tankönyv segítségével.

Amikor rangsorolják az iskolákat, nem azt nézik viszont, hogy mennyi tudást szerez és sajátít el a tanuló az órákon, hanem csakis a statisztika számít. Az, hogy mi az iskolaátlag, hány oktv helyezés van, és hasonlók. És ez igencsak megtévesztő lehet, mert ide eleve olyan diákokat vesznek fel, akik szorgalmasak, jó tanulók, jó jegyei vannak. És így nagytöbbségük saját szabadidejét is hajlandó arra áldozni, hogy egyedül megtanulja az anyagot, ami a tanárnak lett volna a dolga, hogy megtanítsa.

Szerintem fontos, hogy a leendő tanulók és szüleik tisztában legyenek azzal, hogy mire vállalkoznak, amikor ezt az "elit" iskolát választják.

Tehát szeretném azt javasolni, hogy ha valaki kinézte magának ezt a gimnáziumot, akkor a leendő tanárokról előtte feltétlenül kérje ki valaki olyannak a véleményét, aki az Istvánban tanult. És azt javaslom, hogy a felvételiző inkább tanárt válasszon, mint szakot, mert bár a szakok nagyon különbözőnek tűnhetnek, 11.-ben mindenki választ faktokat, és abba az irányba mehet tovább, amerre szeretne.

Szeretném hangsúlyozni, hogy nem minden tanárra igaz az, hogy nem tanít (jól). Igenis vannak jó tanárok az Istvánban, nem is kevés, de! vannak nagyon rosszak is.

Egyébként az iskola sok programot szervez, van sítábor, nyári tábor, István-nap, projekthét, és még sok más.

Szóval nem szeretnék senkit sem elrettenteni az iskolától, csak szeretném elővigyázatosságra inteni, ugyanis 6 év nem kis idő, ami rossz tanárokkal egy örökkévalóságnak tűnhet.


Mielőtt még bárki azt hinné, hogy csak szeretném lehúzni az iskolát, szeretném elmondani, hogy jelenleg is itt tanulok, (hatosztályos speciális matematika tagozaton,) és kizárólag azért írok most ide, mert én naívan nem jártam utána a tanáraimnak még anno, és sokszor nagyon megbántam a döntést. ):


Tehát, ha bárki (tanulva a hibámból (; ) szeretne további kérdést feltenni az iskoláról, itt bátran megteheti (legyen szó tanárról, tábborról, vagy akármi másról).

Legjobb tudásom szerint fogok válaszolni.


(Sajnos, kedves kérdező, azt hiszem neked már ez a válasz nem segít, de kíváncsi vagyok azért, hogy végül az Istvánt választottad-e?)

2019. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!