Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kommunikáció és média szakra...

Kommunikáció és média szakra mi szükség van?

Figyelt kérdés
Annak idején én is jártam ilyen szakra, de hamar kiiratkoztam, mert semmi hasznosat nem tanultunk. És borzasztó buta lébecoló emberek voltak a szaktársaim. Ez már 8 esztendeje volt. Egyik akkori szaktársam sem dolgozik a médiában. Akkor mi haszna az ilyen szakoknak?
2019. márc. 6. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Semmi értelme. Már rég be kellett volna szüntetni...
2019. márc. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem tartom eleve értelmetlennek ezt a szakot, mert az újságírókat és a vállalati kommunikációs szakembereket is itt kellene képezni. Az újságírás nem könnyű műfaj, komoly teljesímény profi szinten művelni. Sajnos azonban enélkül is lehet valaki újságíró, s valószínűleg a futó képzések sem szűrik ki a tehetségtelen hallgatókat, s mindennek meg is van az eredménye a jelenlegi magyar újságírás minőségében. Rengeteg a kritikán aluli interjú a televíziókban, az igénytelenül összedobott cikk a napilapokban, internetes hírportálokon. Sokszor még a nyelvhelyességgel is gondok vannak, nemcsak a tartalommal. Nekem nincs újságírói végzettségem, de laikusként sem nehéz látni, hogy mennyit süllyedt a színvonal az utóbbi 20 évben. Mivel sajnos manapság viszonylag kevesen olvasnak rendszeresen szépirodalmat, az újságírásnak hatalmas hatása van az ország értelmi állapotára, lényegében népművelő funkciója van. Ezt nem szabadna pancserekre bízni, hiszen aki buta cikkeket olvas az újságokban és buta interjúkat néz a tévében, az maga is elbutul. Éppúgy, mint ahogy még magániskolában sem szabad tanári diploma nélkül tanítani, a komoly újságírást is média szakos diplomához kellene kötni, a diplomához jutást pedig a jelenleginél jóval komolyabb feltételekkel kellene csak lehetővé tenni.
2019. márc. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Sokszor még a nyelvhelyességgel is gondok vannak, nemcsak a tartalommal."


Ehhez még tegyük azért hozzá a külföldi hírek fordításaiból adódó hibákat is, amelyek gyakran okoznak félreértést.


Ha már újságírásról, és a kérdés szerinti szakról beszélünk, alapelvárás kéne lennie a nyelvtudás ismeretének.


"Ezt nem szabadna pancserekre bízni, hiszen aki buta cikkeket olvas az újságokban és buta interjúkat néz a tévében, az maga is elbutul. "


Na ezzel teljesen egyet tudok érteni, kár hogy ennek igaz voltát sokan nem látják.

2019. márc. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ez tényleg igaz, hogy az újságírás vagy interjúztatás sokszor már vicc a kategória. De ezen szerintem nem a média szak segít. Mi mentünk szakmai gyakra... az ottani asztalos végzettségű bácsi kiröhögött kb minket mondván hogy ez a tévés szakma az olyanoknak való mint ő, nem azon múlik hogy valaki végez e egyetemet. És hogy különben is milyen emberek vagyunk hogy csemdben figyelünk... gondolom zokon vette hogy nem röhögtünk az alpári poénjain...
2019. márc. 8. 06:37
 5/5 A kérdező kommentje:
Na csak azt akarom mondani hogy törvényileg kéne korlátozni hogy csak a szakmot elvégzett és legalább a normál erkölcsökkel és intelligenciácal rendelkező embereket aljalmazzák
2019. márc. 8. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!