Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti magolva tanultok? Mindig...

Ti magolva tanultok? Mindig azt mondják, hogy ne magolva tanuljunk, de egyes tantárgyakat csak úgy lehet.

Figyelt kérdés
Általános és középiskolában a tanárok gyakran hosszú ppt-ket vetítenek, melyeket le kell másolni, pl. földrajzból, biológiából, kémiából. Pl. földrajzból egyes kőzetek kialakulása és jellemzői vagy biológiából egy szerv jellemzői vagy kémiából egy elem tulajdonságai, előállítása, reakciói stb. Ezek száraz tények, minden információ fontos, ha valamit kihagyunk, rosszabb lesz a dolgozat jegye. Ezeket hogy lehet máshogy tanulni, mint szóról-szóra, magolva?

2019. ápr. 4. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A választ itt nagyon hazsnosnak találom


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


Nekem pl egyetemen segített az, amit ír az elején; történet kerekítése az anyaghoz - még, ha száraz tények is.


Eszembe jutott amúgy a Hanna Montana-ból az egyik rész, ahol Miley az emberi csontokat tanulta és magolta-magolta, de nem jegyezte meg, aztán írt belőlük egy dalt és ötöst kapott.


Nekem pl egyszer USA államai és fővárosaiból kellett írnom egyetemen dogát és találtam hozzá egy dalt és így a mai napig emlékszem az anyagra. :)

2019. ápr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Magolva tanulok, nem sokkal vizsga előtt. Kb mintha átaludtam volna az egyetemet, vizsga után mindent elfelejtek. Nem tudom hogy kell tanulni. Értem az anyagot, mert logikus, gyakorlatias dolgok. Azt mondják akkor ha érted már tudod is. De én nem tudom. :D Nem tudom vissza mondani az anyag fontos dolgait sem, mert az eszemben nem marad meg elolvasás után, mikor már elolvastam 10 oldalt kémiai analitikából. :D
2019. ápr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ráadásul az állandó számonkérés (témazárók, felelések stb.) és az anyag mennyisége is a magolásra kényszerít, hiszen bármire rákérdezhetnek, így pl. a különböző kőzetek képződését vagy fajtáit, azok tulajdonságait nem lehet csak értve megtanulni, hanem minden információt memorizálni kell. Hiszen bármiről lehet kérdés a számonkérés során. És minél több az anyag, annál több információ elveszhet, ha csak úgy nagyjából tanuljuk, mondván, hogy persze, értem. Így inkább jobb, ha nem hagysz ki semmit és elkezded bebiflázni az egész 5-10-20 oldalnyi jegyzetet. De egy kémiai elem tulajdonságait se lehet minden esetben értve, sokkal inkább magolva kell tanulni. Mert az egy dolog, ha érted, de ugye vissza is kell tudni adni. Sok dolgot amúgy is szó szerint kérnek. Kevés az a tantárgy, ahol nem kell magolni.
2019. ápr. 5. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!