Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Veszprémben lévő Lovassy...

A Veszprémben lévő Lovassy László Gimnáziumról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Milyen ott a tanítás,a kőzösség,tanárok,programok stb.Annak a véleménye érdekelne,aki oda jár/járt,vagy ismer valakit,aki ott tanul,vagy valamit hallott róla.A válaszokat előre is köszönöm.

2019. ápr. 7. 13:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A kérdéssel kapcsolatban semmi ellen nem tiltakoztam. Leírtam a véleményemet, elmondtam a tapasztalataimat, ebbe belefoglaltam a mások által megfogalmazottakat és megtapasztaltakat is.

Egyébként pedig igen, az intézmény "MINDENKOR MEGFELELT".

2019. dec. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

11


Ki mondta, hogy "a kérdéssel kapcsolatban" tiltakoztál? Egy mondattal kapcsolatban tiltakoztál, ami úgy néz ki, rád talált.

Olyannyira, hogy még személyeskedni is elkezdtél, és alaposan mellélőttél.


Érdekes lenne tudni, hogy mi az érdekeltséged abban a szegény, de sajnos nagyon igaz mondatban.


Az is érdekes, hogy amellett a szegény kipécézett mondat mellett mi másról tereled el a figyelmet, ugye. Hogy mi mindenre nem képes egyetlen mondat...


Mellesleg, szerinted mivel kapcsolatban lehetne a kérdésben írtakról tiltakozni? Hiszen még csak állítás sincs a kérdésben.

2019. dec. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Most már végképp nem értem, miről van szó. Jani bácsival van valami probléma?

Vagy az oktatással kapcsolatos "MEGFELELT" kijelentésemmel?

Vagy a "MINDENKOR" kifejezéssel? Egyáltalán azzal kapcsolatos a problémád, hogy a Lovassy Gimnázium mellett ki merek állni a véleményemmel? Aki nem így tesz bizonyságot az Alma mater-e mellett, szégyellje magát!

2019. dec. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

13

Nézd, ha nincs elég információd, akkor jobb, ha inkább hallgatsz.


Ha neked úgy tetszik, leírod a propagandaszöveget, hogy egy utódiskola megfelel az elődje .... és morális követelményeinek.

Ez egyrészt minimum vitatható a történelem csavarjait nézve, másrészt honnan is tudnád.


Aztán, amikor neked úgy tetszik, kijelented, hogy egy iskola csak tanít, a nevelés a család feladata. Ami egyrészt még ha igaznak tekintjük is, árnyaltabb, lsd. gendersemleges vécé esete, matematikatanárok prominens politizálása, trianonról megemlékezés vagy nem és hogyan.


Az igazság nem helyezhető a hírnév mögé, akárhogyis legyen, akárhogy is hívjanak egy iskolát.

És a múltat sem eltörölni-elhallgatni kell.

2019. dec. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A Lovassy karácsonyi műsorának a válogatása után már kíváncsi voltam a karácsonyi üdvözletükre.


Ezotérikus idézet egy zsidó írótól.


Egy a piarista hagyományoknak megfelelést 1985-ben aláíró, vállaló középiskola oldalán, vírushelyzeti karácsonyi időben.


SZÉGYEN.

2020. dec. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 véndiák ***** válasza:

A Lovassy az ország egyik legeredményesebb gimnáziuma, ezen kár vitatkozni. Ugyanakkor az is biztos, hogy nem a Piarista Gimnázium, hanem a Veszprémi Állami Gimnázium jogutódja, amit a Piarista Gimnázium antitéziseként hozott létre Veszprémben a kommunista rezsim. A piaristák elűzése után csak három civil pedagógust tartottak meg, akikkel a tanévet sem tudták megkezdeni......

Felekezet-semleges iskolában a legnagyobb jószándékkal sem lehet a Kalazanci Szent József tanításaira épülő piarista modellt (Pietas et Litterae) vállalni, vagy alkalmazni.

2021. jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

16

És mit mondanál avval, amit írtál?


Hogy a régi kommunista hagyományoknak inkább megfelel, mint a piarista hagyományoknak? Amit '85-ben aláírtak a kommunisták, hogy meg fognak felelni a piarista hagyományoknak?

Csak azt nem értem, hogy 90-ben a rendszerváltáskor, miért maradhattak a régi kommunista tanárok. Volt elég az 56-os priusza miatt helyettesítésből vagy más munkából élő félreállított tanár.


Nem lehet felekezet-semleges sem, még papíron sem, ha KARÁCSONY ünneplésére zsidó ÉS ezotérikus írótól levő idézetet tartanak a legmegfelelőbbnek.


Majd csak várjuk meg, hogyan fognak viselkedni, miután Gyurcsány egyesülése kijelentette, hogy nemzeti kormányt akarnak. Egyből meglovagolják majd Lovassy születési helyét, és kiállítanak a kirakatba még egy erdélyi tanárt is, hogy az is legyen.

2021. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 véndiák ***** válasza:
Én csak annyit, hogy a Lovassynak nem kellene (nem szorul rá) "idegen tollakkal ékeskednie", mert a piarista oktatáshoz soha nem volt köze és a pedagógiai programja alapján nem is lehet. Aztán a Piarista Rend is "megéri a pénzét", mert átsiklik a saját elvein, amikor nem határolódik el a Lovassytól. Úgy látszik imponál nekik, hogy egy ilyen eredményes iskola rájuk hivatkozik... No, ez is szomorú....
2021. jan. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

18

Igazad van, de mégis, a rendszerváltáskor az lett volna logikus és indokolt, hogy visszaadják a kommunisták által lefoglalt és átalakított intézményt, hogy tessék, itt van, nem kell, megcsináltuk a saját Lovassynkat, visszaadjuk a piarista gimnáziumot a piaristáknak.


Én inkább úgy látom, hogy a lovassys vezetés kebelezte be papíron a piaristákat. A kerek évfordulós évkönyvekkel, amiket volt kommunistákkal íratnak.


A Lovassy kommunista alapokon, kommunista hátszéllel lett az, ami, és ma is ott van a háttérben a régi rendszer hálózata, ami nem tesz jót a nevelésnek. Attól függetlenül, hogy az oktatás sikeres, sőt kiemelkedően az.

2021. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 véndiák ***** válasza:
A rendszerváltás-korabeli városvezetés éveken át akadályozta a katolikus oktatás újraindítását. Végül a "leggyengébb láncszemet", az egykori Kállait (Szeglethy utca) adta át az egyháznak erre a célra. A Kállai gimnáziumi osztályait korábban "átvezényelték" az akkor frissen épült Vetési épületébe az iskola komplett felszerelésével együtt. Az így kifosztott és kicsontozott Kállai épületében alapíthatta újra Szendi Érsek Úr a semmiből a veszprémi katolikus gimnáziumot, melynek vezetésével a Piarista Rendet bízta meg. Bő egy évtizedig állt az iskola közvetlen piarista irányítás alatt, az intézmény a mai napig a piarista pedagógiai program alapján működik Padányi néven.
2021. jan. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!