Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 16 évesen nappali gimibe...

16 évesen nappali gimibe járok, de inkább elmennék esti képzésre, lehetséges?

Figyelt kérdés
Nem akarok ennyi felesleges, haszontalan tantárgyat tanulni, és dolgozni is szeretnék gimi mellett. Szerintem az estivel többre mennék. Lehetséges lenne ez?
2019. ápr. 22. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Ha betöltötted a 16. életévedet és már nem vagy tanköteles akkor kiíratkozol és mész esti gimibe. Ott is lesz mindenféle órád. Szerintem rosszul jársz, de a te döntésed.


Viszont az esti tagozat mellett ha jól tudom akkor nem jár a családi pótlék és nem mehetsz diákmunkázni sem. Valamint a diákigazolvány sem úgy érvényes mint nappalin.

2019. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem
2019. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, mehetsz. Az idei éved azért fejezd be, és utána keress olyan esti gimit ahol csak 16 a korhatár.

Heti 2 alkalom szokott lenni (2 évig) a tanítás, de ugyanazt az érettségit írod mint mindenki más az országban, szóval ezzel csak azt éred el, hogy otthon egyedül többet kell tanulj, nem spórolsz meg érettségi tárgyakat.


Ahol voltam tanítani esti gimiben, ott kapnak a diákok érvényes diákigazolványt és a családi pótlék is ugyanúgy igényelhető, de lehet nem minden esti gimi adja ezt, nem tudom. Szóval mielőtt jelentkezel, ezt is érdeklődd meg.

2019. ápr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En a helyedben maradnék nappalin tanulni,sokkal igényesebb az oktatás és sokkal több emléked marad,mint az esti tanuláson.Ha nappalin tanulsz sokkal több energiád marad, mint nappal dolgozni és este tanulni.Az esti iskola nincs olyan részletes oktatás mint a nappaliban.En nagyon sajnálom,hogy nem nappalin végeztem el a gimit,hanem estin.
2019. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!