Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire drága? Illetve...

Mennyire drága? Illetve milyen költségek vannak havonta?

Figyelt kérdés

Orvosira készülök ha minden jól megy 2021.be leszek 1. Éves.

Az a helyzet hogy nem vagyunk túl gazdagok.. Sőt eléggé szegényesen élünk..

Mennyire drága lenne az orvosi? Azt tudom első hónapokban a könyvek meg az eszközök beszerzése legalább 150000 de egyszeri kiadást még megoldjuk..

Ugye orvosi mellett anélkül hogy rovására menne a tanulásnak, lehetetlen dolgozni..

Mennyi a havi költsége? Kolesz, stb?

(PTE lenne a terv egyébként..)



2019. ápr. 23. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kolesz 20-50 között

Kaja igény függő

Utazás


Ha nem sikerül állami tandíj

Szóval nem olcsó szak

2019. ápr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát mindenképp az állami a cél, az önköltséges ki van zárva😅
2019. ápr. 23. 16:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szegedi vagyok, így nem tudom Pécsen pontosan milyen, de pár tipp talán mégis hasznos lehet:

-ne vedd meg a könyveket, kölcsönözd ki könyvtárból vagy facebookon eladó orvosi tankönyvek csoportból tudod olcsóbban beszerezni.

Amit szerintem megéri azaz élettan, belgyógyászat. Nekem még anat atlaszom van, radiológiám. Lehet a farmakológiát is beszerzem.

Amúgy jegyzetre költök azért...

-Kolis vagyok, kajára költök(menza)+kávézózgatások+bulizások. Az ételen is lehet spórolni, ha otthonról hozol, lefagyasztod. Olyan havi 50ből élek. Az utazás még sokba kerül, ritkán járok haza.

-Nézz utána milyen ösztöndíjakra lehet esélyed: bursa, szociális, stb. A tanulmányit sem lehetetlen megszerezni, bár az nem túl sok.

-Vannak akik dolgozgatnak, de ez inkább negyedévtől jellemző.

2019. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
PTE van a legközelebb? Mert ha van a városodban is ez a szak (kicsi az esélye) akkor azzal sokat lehetne spórolni.
2019. ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is elég szegény családból jövök, 2015-ben kezdtem a Debreceni Egyetemen, most vagyok negyedéves orvosis.

Sajnos nem a legolcsóbb egyetem, de nem kell kétségbeesni, mert azért szerintem megoldható :) Hogy Pécsen milyenek a kolik, azt sajnos nem tudom, nekem itt Debrecenben ez havi 21.000 (egy felújított, 3 ágyas, szobánként külön fürdőszobás koliról van szó). A többi is ekörül mozog, kicsit kevesebb, kicsit több.

Ahogy feljebb is írták, próbálj használt könyveket beszerezni, könyvtárból kivenni, ami olyan, azt inkább olcsón kinyomtatni, én is így csináltam és olcsóbban ki lehet jönni. Nem kell minden könyv feltétlenül, de van olyan, ami szinte kötelezően legyen meg, mert úgyis kelleni fog.

Mindig otthonról hozok kaját, általában arra nem költök. Minden hétvégén küldenek nekem busszal újabb adagot anyukámék. Hazajárni se szoktam minden hétvégén, hogy spóroljak. Tömegközlekedésre nem költök, inkább gyalogolok.

Ezen kívül én havonta kapok szociális és tanulmányi ösztöndíjat is, ebből éldegélek, a szüleimtől próbálok minél kevesebbszer kérni, nekik is kevés van. A szoc. ösztöndíjat meg lehet igényelni, nagycsaládosoknak meg NAV jövedelemigazolás alapján szokták adni főleg. A tanulmányit értelemszerűen átlag alapján adják, ehhez egy minimum 4.0-ás átlag kell, de lehet keveset írtam. Így összeségében a hátrányos helyzetemre kapok havi 27-et, a tanulmányim havi 20, 4.7-es átlaggal. Szóval 40-50-ből már el lehet lenni. Persze nem a népszerű helyeken fogsz ebédelni, mint a tehetősebb hallgatók, meg sajnálni fogod azt az 500 ft-ot kávéra (nevetségesen drágák az egyetemi boltok, kávézók, éttermek), de annyi baj legyen.

2019. ápr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tippeket!

4es, olyan távolságba nincs hogy bejárós tudjak lenni szóval mindenképp koli lenne.

(sopron melletti vagyok)

2019. ápr. 23. 21:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pesten a koli 9320 ft nekünk, dolgozni nem nagyon tudsz. Én 4,4-es átlagra kapok 17 ezret. Szociális ösztöndíjat nem kapok, de aki kap az általában egész jó pénzt. A könyvek drágák persze, de gondolj bele ha most megveszed használtan aztán később továbbadsz rajtuk ugyanúgy, kb 0-ra jössz ki. Államira meg előbb be fogsz kerülni, mint fizetősre (mármint nálunk a fizetősen magasabb a ponthatár). Budapest-bérlet 3450 ft, az azért kell tesi miatt meg első félévben van elsősegély, ahova többet kell utazni.
2019. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha le vagy égve, nincs pénz és szüleid se tudnak támogatni se érdemes feladni.

Fel tudsz venni diákkölcsönt.


Ugyan később vissza kell fizetni, ami nem kellemes, de anyagi okokból nem érdemes feladni, ha ez az álmod.


Ha jó az átlagod akár havi 25-30 ezret is kaphatsz tanulmányi ösztöndíjra, + van szociális ösztöndíj. Koli nem drága. Tankönyvek és cuccok se azok, mert tudsz kölcsönözni sokmindent.


Szóval nem olyan vészes, ez nem Amerika.

2019. ápr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!