Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van ha nem vettek fel sehova?

Mi van ha nem vettek fel sehova?

Figyelt kérdés

Mielött elkezdenétek szidni, leírom, hogy nem vagyok rossz tanuló. Legfőképp négyeseim meg ötöseim vannak, félévkor csak a matek lett hármas, de idén az új tanár miatt mindenkinek rosszabb lett az átlaga abból. A felvételim 61 pontos lett, ami nem a legjobb, de rossznak se nevezném. Valószínűleg a szóbeliket ronthattam el nagyon. 3 gimnáziumot jelöltem be, ebből egyikbe se vettek föl.

Hogy van pontosan a fellebbezés? Mikor kell csinálni? Miután a levelet is megkaptuk az elutasításról? Miket lehetne bele írni? A fellebezés után mikor kapunk választ, hogy végül mi lesz?

Ha netán nem sikerülne így se, mennyire rosszak a gyűjtő iskolák? Átiratkozni nem nagyon szeretek, mert akkor megint be kell illeszkedni, ráadásul már egy összeszokott közösségbe, de ha egy gyűjtőbe kerülök, lehet ez lesz. Az átiratkozás hogyan zajlik? És mikor derülne ki, hogy melyik gyűjtőbe megyek?

Remélem sikerül a fellebbezés, nem tartom magam annyira rossz tanulónak, hogy gyűjtőbe mennyek. Az osztályomból tudtommal még ketten vannak ugyanebben a helyzetben, ők se olyan rossz tanulók.



2019. ápr. 25. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkaptad a hivatalos értesítést, lehet is fellebbezni úgy, hogy az iskola címére személyesen vagy postai úton eljuttatnlok egy levelet, pl. a következő szöveggel:

A jogorvoslati lehetőséggel élve kérem az iskola fenntartóját, szíveskedjen gyermekem felvételi ügyét elbírálni és amennyiben lehetséges számunkra kedvező döntést hozni. Indoklás:


Ha ezután sem vesznek fel, akkor sem kell gyűjtőbe menni, mivel május elejétől augusztus végéig a tart a rendkívüli felvételi eljárás. Olyan iskolába lehet jelentkezni, ahol maradtak betöltetlen helyek. Ezeket az Oktatási Hivatal honlapján lehet megnézni.

2019. ápr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*eljuttatnotok
2019. ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy meg kb. hiába fellebbezel, semmit se fogsz érni. Gondolj csak bele, oda jön a lista végéről valaki, hogy "vegyetek fel pls", szerinted mi fog történni?

Röhögnek egy jót a leveleden azt kukába hajítják....

2019. ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Ne foglalkozz az utolsóval, rosszindulatú. Meg kell próbálni!
2019. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászóló jól leírta a dolgokat, csak annyit tennék még hozzá, hogy mindenképp próbáld meg. Ha bármi komolyabb célod van az életben, ne menj gyűjtő iskolába. Nagyon alacsony a színvonal, csak kidobnál 4 évet.
2019. ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De ha még nem kaptál értesítéseket, miért vagy biztos bennr, hogy sehová nem jutottál be?

Az én lányom is most jár ebben a cipőben, de mi még nem kaptunk sehonnan értesítést, és az iskolák honlapja sem tette közzé az eredményeket.

Így mi még várakozunk.

2019. ápr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne menj gyűjtőbe, csomó gimnáziumban marad hely, ezeket meg is hírdetik pótfelvételi e, azokra jelentkezz minél előbb. Fél kell hívni a sulikat vagy bemenni, a gyorsaság a lényeg. Ha megírod merre keresel akkor konkrét sulikat is tudunk mondani.
2019. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6-os válaszolónak

Azoknak a suliknak a honlapjára ahova én jelentkeztem, már kitették, csak levelet nem kaptunk még róla. De elvileg azt is fogunk.

Egyébként Budapest-Szentendre környéken lenne jó a suli.

2019. ápr. 28. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!