Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvennének pótfelvételin?

Felvennének pótfelvételin?

Figyelt kérdés

Megjelelöltem egy bizonyos szakot három helyen, de azt hiszem rossz ötlet volt, és szeretnék egy másikra jelentkezni pótfelvételin... (úgy tudom, hogy még lehet törölni a jelentkezést július 10-ig és így tudok pótfelvételire jelentkezni, javítsatok ki ha rosszul tudom)


A probléma csak az, hogy nem tudom biztosan felvesznek-e pótfelvételin.


A szakot eddig minden évben meghirdették ezen az egyetemen pótfelvételin, viszont 368 pontom lesz oda, és nem tudom, hogy elég-e. Tavaly 356 volt a pont, előtte 366, 325, előtte 400... viszont most megnéztem és idén több mint kétszer annyian jelentkeztek erre a szakra államin és fizetősön is, mint az előző években, eddig olyan 40-45en jelentkeztek most ilyen 80-10 között van...


Az előző évek statisztikái szerin az előző 4 évben mindenkit felvettek aki jelentkezett pótfelvételin kivéve tavaly, amikor egy valakit nem vettek fel aki jelentkezett. (mindig csak ilyen 2-6 ember jelentkezik pótfelvételin)


Valaki megtudna nyugtatni esetleg? :D Vagy ez, hogy idén ilyen sokan jelentkeztek jelentheti azt is, hogy nem is lesz pótfelvételin a szak? :(


2019. máj. 1. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Pótfelvételizni akkor tudsz, ha nem vettek fel sehova. Önköltségesre csak és ott is csak olyan szakokra, ahol maradtak helyek.
2019. máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha törlöd az összes jelentkezésedet, akkor tudsz pótfelvételizni. Azonban semmi garancia nincs arra, hogy a pótfelvételit az adott évben az adott szakon és egyetemen meghirdetik. Ez az egyetemek szuverén joga, általában a betöltetlen helyek függvényében. Én is jártam már úgy, hogy pótfelvételire aspiráltam, aztán éppen az adott évben azt a szakot nem hirdették meg pótfelvételin, pedig korábban mindig, s az égvilágon semmit nem tudtam tenni, pedig jóval magasabb pontszámom volt, mint a normál felvételi ponthatára. Szóval ez bizony lutri, vagy bejön, vagy nem.
2019. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!