Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyire nehéz a...

Szerintetek mennyire nehéz a Corvinus?

Figyelt kérdés
A véleményetekre vagyok kívácsi, mivel én is oda járok, és érdekelne, miket hallottatok. Gazdálkodás és menedzsment szakról lenne szó, de G-karon bármelyiket vehetjük példának.

2019. máj. 9. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Az alkalmazott közgazdaságtan, közgazdasági matematikai elemző nehezek.


A gazdmen, kermark stb. könnyűek. Jelentősen könnyebbek, mint egy mérnöki szak, fizika vagy matek szak, orvosi szak. Szintén könnyebbek, mint a hardcore bölcsész szakok (egyiptológia, assziriológia stb.).


Összességében a könnyű szakok közé tartozik a szakod.

2019. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zolály ***** válasza:
100%
G-kar alapvetően sokkal könnyebb, mint a K-kar, de azért a mikro, vpü, opkut, stat 1-2, matek 1-2, számvitel rendesen be tudnak szivatni, ha nem készülsz rájuk eleget. Az első 3 félév nem olyan egyszerű, viszont gazdmenen utána jönnek a kicsit bullshites, magolós tárgyak, ezek jóval könnyebbek, mint a K-karos dolgok.
2019. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Én is gazdmenen vagyok most első éves. Szerintem alapvetően a könnyebb szakok közé tartozik, nekem pl 4,4es átlagom volt első félévben úgy hogy egyáltalán nem szakadtam meg és most is hasonlóan megy. Azért hozzá kell tenni hogy én elég erős gimiből, matek tagozatról jöttem, szóval én nem is számítottam arra, hogy nagy nehézségeim lesznek.


Azért látok olyanokat akik szenvednek mondjuk ilyen tárgyakkal mint a mikro, stat vagy akár a matek. Sokan jönnek ide úgy hogy töri vagy nyelv volt az emeltjük, és ők erősen meglepődnek. Nyilván ezekkel sincs semmi baj de nekik az ilyen matekos vagy valamennyire azon alapuló tárgyak komolyabb kihívást jelentenek, szóval arra azért rá kell feküdni.


Persze ezt azért össze se lehet hasonlítani a BME-s szakok többségével vagy egy orvosival, nekik azért jóval nehezebb. Illetve órából is kevesebb van nekünk náluk általában, meg valamivel több az olyan előadás/gyak mondjuk amire nem muszáj bejárni ahhoz hogy tartani tudd a lépést.

2019. máj. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár te az egyetem egészére kérdeztél rá, úgy egyben nyilván nincs válasz. Ha a G kart vesszük, akkor az előzőeknek igaza van.

Ha túlélted a Matektől a staton át a vpü-ig a nehezebb tárgyakat, akkor onnantól lényegesen könnyebb a helyzet. Persze nem tart sokáig a könnyű tárgyas időszak, mert már jön a szakszeminárium, záróvizsga, szakdolgozat.

A G karon az első 3 félévre talán objektíven is lehet azt mondani, hogy viszonylag nehéz, de utána jelentősen könnyebbedik, így összességében nem nevezhető nehéznek.

A K karon matekosabb, nehezebb szakok vannak, az osztatlan pénzügy-matematikai elemzés szak bár még nem futott ki, de szerintem kijelenthető, hogy van olyan nehéz, mint a jog. Aki nem hiszi, klikk: [link]

2019. máj. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!