Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményed a szakdolgozat...

Mi a véleményed a szakdolgozatgyárakról?

Figyelt kérdés
[link]
2019. máj. 10. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy szerintem a cikkben leírt jelenség nem maga a probléma, hanem egy sokkal nagyobb probléma egyik tünete. Legyen diplomád, fiam, mindegy, milyen, mer' akkor lesz jó állásod - halljuk a szülőktől. Ezt erősítik a munkahelyek is: nem nehéz belebotlani olyan álláshirdetésekbe, ahol az elvárás "felsőfokú oklevél", de még az sincs megadva, milyen területen. Csak diplomája legyen, mert az jól mutat. Az egyetemek is beálltak a sorba, még most is rengeteg a lóf***jóska-képzés, ami tényleg csak arról szól, hogy a hallgató pár félév után kap egy szép, színes, keményfedelű oklevelet, de arról szó sincs, hogy bármit is tanulna közben.

Ennek a gépezetnek egy fogaskereke a szakdolgozatgyár. Ahogy írták is, sok helyen ez az egyetlen komolyabb munka, a többi ZH, vizsga, beadandó megvan a felsőbbévesektől, nagyjából be kell biflázni a jó válaszokat, a beadandókban, mérési jegyzőkönyvekben átírni pár adatot (legalább a dátumot) és kész is. Itt viszont önerőből kellene produkálni valamit, ami nincs ínyére azoknak, akiknek csak a papír kell. Vagy azért, mert abszolút nem érdekli az egész, vagy azért, mert az egyetem mellett több műszakban dolgozik, családja van és épp azért kell neki a diploma, hogy könnyebb munkaidő-beosztásban jobban keressen. A tudása már lehet, hogy rég megvan hozzá.

Úgyhogy szerintem sem jó az, hogy pénzért lehet szakdolgozatot íratni, de nem a jelenséget, hanem az okait kellene felszámolni.

2019. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Leleményes embernek áll a világ. Szerintem nem nagy kunszt megírni egy szakdogát, 2-t is írtam, nehéz szakon, ez egyiket munka mellett, nem terhelt le különösebben, de volt rengeteg szaktársam, akit igen. Így is úgyis lesz diplomája előbb vagy utóbb, mert puskázással eljutott a végére, tök mindegy, hogy ő írta-e meg a szakdogáját vagy nem. Munkát is kaphat, majd elbúcsúznak tőle, ha látják, hogy nem ért hozzá egyáltalán
2019. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Valós és létező jelenség. Mondjuk az a durva, hogy műszaki területen is megcsinálják ezt ahol legtöbbször nem csak kutatás/tanulmány, hanem tervezés is van. Mert egy bölcsész diplomát innen-onnan összevág, na de egy műszakit, ahol esetleg számol, rajzol, táblázatot és ábrát csinál valaki, az a kemény. Különben írták is, lebukni nehéz, mert konzultálsz, ergo képve kerülsz a témáddal és államvizsgán a védésen úgy is azt mondja el a hallgató amit a bizottság hallani akar, így nem ugrik ki, hogy csináltatta.

Nálam is 4 kérdést tettek fel a BSc-n, az első háromra tudtam, negyedre meg olyan választ adtam ami nem volt kielégítő és nem is tudtam mit kellett volna válaszolni, ezért lehetséges egy jeggyel rosszabbat kaptam rá. Majd most a mesterre leszek kíváncsi itt mi lesz, már tűkön ülve a bírálatra várok, pedig még csak tegnap adtam le. :D

2019. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyon jól mondja. Ez csak egy tünet. Egyrészt a legtöbb egyetemi szak már úgy van megcsinálva h kb bárki eltudja végezni, így rengeteg olyan ember kap diplomát, akinek semmi keresnivalója a felsőoktatasban. A másik pedig hogy az egyetemek színvonala is annyira lecsokkent, hogy a hallgató gyakran ijedten találkozik a szakdogaval, hogy itt nem lehet bemagolni, itt tényleg gondolkodni kell...


Jelenleg én is éppen a szakdoga írásán vagyok műszaki területén, és hát szenvedek vele, sokkal könnyebb lenne megiratni mással, viszont úgy érzem, hogy ez egy tökéletes megerősítés lenne a lelkemnek, hogy tudok alkotni, nem csak speciálisan zh-ra készülni. Bar az tény, hogy néhány egyéni konzultációt szívesen fogadnék.


A diploma egyre kevesebbet ér, és lassan már mindenki nulla tudással szerzi meg... Nem véletlen, hogy a magyar egyetemek a nemzetközi statisztikakban csak úgy zuhannak...

2019. máj. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


Azért szerintem ez még midig inkább csak bölcsész, közgazdász és ilyen szakoknal nagyon népszerű, műszaki területén ahol mérni kell, hát kicsit nehezebb teljesen mással megiratni a dolgokat, bár igaz, nem lehetetlen... Mondjuk a programozoknak sem lehet vészes, elküldik a programkodot és már az érdemi rész kész is, csak dokumentálni kell.

2019. máj. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!