Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Germanisztika (német) szakról...

Germanisztika (német) szakról mit tudtok? Melyik egyetemen a legjobb? Milyen munkát tudok az elvégzése utan csinálni? Mennyire könnyen/nehezen lehet vele munkat kapni?

Figyelt kérdés
Ezen a szakon gondolkodom, mivel jol megy a nemet, de nem sok mindent tudok rola.

2019. máj. 11. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Alapvetően nem jó semmire a szak. Akiket ismerek ilyen diplomával, T-Systems call centerben dolgoznak supportként. A német tanárinak több értelme van, mivel lehetsz vele tanár. A germanisztikának nulla értelme van.
2019. máj. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

baromira érdekelne, hogy az aki azt mondja, hogy a germanisztikának 0 értelme van, az hol végezte el. gyanítom sehol, egy újabb fotelhuszár.

a szakon elég jól megtanulsz németül beszélni, irodalomba is belemélyedsz, nyelvészetbe is, később akár nemzetközi cégeknél is elhelyezkedhetsz, tolmács, fordító. a nyelv sosem árt, SŐT! az a jövő. számtalan lehetőséged van egy nyelvi diplomával. tekintve arra, hogy rengeteg a német cég/vállalat a piacon.

2019. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyem a szívedet. A germanisztika szakot szerencsére nem végeztem el, más nyelvszakot viszont igen, sőt még tanítottam egyetemen is ezt a nyelvet úgy jó 15 évig. Egy kicsit szerintem nagyobb a rálátásom a munkaerő-piacra.


A nyelvtudás persze ér valamit, sőt, tulajdonképpen alap. Ehhez nem kell nyelvszakot végezni. Én is folyékonyan beszélek németül. So was?


Azért akkorát ne álmodjunk már, hogy pusztán egy nyelvtudással te bárhol boldogulsz... mondom: T-Systems call center, vagy titkárnő multinál. Kb ennyi. Tolmács ma már csak hivatalos szerveknél és az EU-ban kell. Nagyritkán. Inkább az egzotikus nyelvek (arab, héber, kínai) futnak itt is. Német tolmács?! Hagyjuk már... angolul beszél mindenki az üzleti életben (is).


Kérdező ne hagyd magad félrevezetni, ez a szak nem jó semmire.

2019. máj. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem végezted el a germanisztika szakot, akkor tulajdonképpen miért is válaszoltál erre a kérdésre? Hiszen nem vagy magában a szakban és az általa adott képesítésben jártas, hiába is tanítottál/tanultál nyelvet. Én germanisztika szakon végeztem jó pár évvel ezelőtt, a nyelvvel is dolgozom szóval van rálátásom, hogy mennyire használják az üzleti életben ezt a nyelvet, és hogy mennyire megörülnek a német cégek vezetői, hogy valaki a saját anyanyelvükön szól hozzájuk nem pedig a fantasztikus angol világnyelven.

Leszólni baromi könnyű mindent, na de megcsinálni. Az már kevesebbeknek megy.

2019. jún. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Logisztikában is jó
2021. jún. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!