Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha már lediplomáztam és van...

Ha már lediplomáztam és van nyelvvizsgám, akkor is le kell tennem egy emelt érettségit, ha menni akarnék újra egyetemre?

Figyelt kérdés
2019. máj. 15. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem igen


De mivel te így vagy, lehet rad kicsit más szabályok vonatkoznak, de szerintem ezt meg a kormány se tudja...

2019. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Ha az adott egyetem az adott szakon lehetőséget biztosít az oklevél beszámításával a ponszámításra, akkor az alapján számolják. Ha nem, akkor sajnos szükséges.
2019. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Nekem ugyan van emelt érettségim, de idén újra felvételiztem a diplomámmal alapképzésre. Ilyenkor nem számítanak az érettségi eredmények. Csak az, hogy a diploma hányas lett, mert ugye az alapján kapod a pontokat, illetve megkapod mellé a plusz pontokat is. De annak utána kell nézni, hogy a te diplomádat adott egyetem adott szakán elfogadják-e, mert nem minden diploma jó minden szakra.
2019. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha egy adott szakon vannak hasonló első féléves tárgyak akkor beszámítható.

Pl Gépésznél van matek, fizika. Ha így diplomáztál szerintem mérnökinfora is beszámítják tekintve hogy Mat 1-2 hasonló, és a fizika is.

De mondjuk történész szakra nem számít, mivel nincs humán tárgyad.

2019. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!