Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előrehozott középszintű...

Előrehozott középszintű érettségin a piszkozatilapot tisztázatiként adtam be. Vonnak le ezért pontot?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy hülyeséget csináltam. A külön lapra írtam le a levelet, aztán át másoltam kijavítva a füzetbe, de a füzet elejére tisztázati lapnak jelöltem. Ezért vonhatnak le pontot? Ha igen, mennyit?

2019. máj. 17. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Várj. A lappal mit csináltál? Piszkozatnak jelölted fejlécben? Áthúztad? Mert ha csak a füzet elején jelölted rosszul, szólj a tanárodnak, és javítjátok, vagy beleírja jegyzőkönyvbe a dolgot.
2019. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tisztázatinak írtam be es még csak át se húztam...
2019. máj. 17. 11:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor azt fogják értékelni, nem a füzetet. Ha nem húztad át és ráírtad, hogy tisztázat, akkor az tisztázat. Sajnálom. Esetleg keresd meg a tanárt, ő tudni fogja, lehet-e ezen változtatni.
2019. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy segítettél. Írtam egy emailt az angol tanáromnak, hátha tud segíteni.
2019. máj. 17. 12:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy jól értem, de ha átmàsoltad a füzetbe a jót, akkor nincs gond szerintem, azt értékelik elsősorban, oda muszáj bemásolni.
2019. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utcsó: ez nem igaz, a tisztázat azért van, hogy ha a füzetben elfogy a helyed, akkor is leírhasd valahova a megoldásod. Nem kötelező a füzetbe semmit átmásolni, erre taálták ki a pótlapokat. Ha a lapot 3 módon is tisztázatként jelölt meg, akkor azt fogják értékelni (felírta a lapra, a füzet elejére, és nem húzta át a pótlapot - tehát azt fogják értékelni). Itt most a tanáron múlik, hogy belemegy-e valamilyen korrekcióba.
2019. máj. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, de biztosan igazad van, bár elvileg nem fogyhat el a hely, mert ha sokkal többet írsz, azért pontlevonás jár. Hacsak ki nem húztál egy hosszabb részt, amit oda leírtál (a füzetbe) és azért nem fér el a jó megoldás. Ideális esetben viszont inkább a külön lapon kezded, ha bizonytalan vagy meg amúgy sem áll fent ez a helyzet a kérdező esetében, mert ő a javítottat átmásolta a füzetbe. De bevallom, megfogott ez a kérdés, meg kell nézni a javítási útmutatót.
2019. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Angoltanár vagyok, onnan tudom. Volt diákom, aki két verziót írt az egyik leveléhez. Tisztázati lapot adott be, a füzetben lévőt is elolvastam azért, és az jobb volt, mint amit a tisztázati lapra írt (a tisztázaton lévő verziót túlszótárazta és túlbonyolította). Nem lett rossz, de pár pontja elúszott, mert köteles voltam a tisztázatit kijavítani, pedig még rá is kérdeztem, mit tehetek. A füzetben lévő vezió nem húzta át, és még úgy is a tisztázatot kellett elismernem végleges verzióként.
2019. máj. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ma kaptam meg az érettségi eredményt. Nem vontak le érte pontot :)
2019. jún. 3. 18:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor mázlid volt a tanároddal. Remélhetőleg az elnők nem nézi meg.
2019. jún. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!